„Po dvou ligových porážkách už chceme bodovat, i když samozřejmě respektujeme sílu Slavie. Ale pokud se chceme udržet ve špičce tabulky potřebujeme být v Edenu úspěšní,“ prohlásil v pátek odpoledne Jan Trousil, jeden z asistentů trenéra Miroslava Koubka.

A přiznal, že v týdnu měli důkladný rozbor posledního zápasu s Karvinou, v němž viktoriáni selhali střelecky a nakonec prohráli 0:1. „Ukázali jsme klukům video. Šancí na to, abychom zápas zvládli, jsme si vytvořili dostatek. Hlavně apelujeme na lepší koncentraci v koncovce. Věříme, že na Slavii, i když je to silný soupeř, se nám podaří nějakou branku vstřelit, abychom měli větší šanci uspět,“ doplnil Trousil navzdory tomu, že se plzeňským fotbalistům v Edenu v poslední době nedaří.

Zdroj: Youtube

Slávisté doma pod trenérem Trpišovským porazili Viktorii v osmi z deseti zápasů, ani jednou s ní zatím neprohráli. Poslední dva zápasy skončili shodně výhrou sešívaných 2:1.

V Edenu bude vyprodáno, do Prahy vyrazí i početná skupina fanoušků plzeňského celku. „Každý zápas na Slavii je pro kluky i fanoušky atraktivní. Věříme, že na hřišti i v hledišti bude důstojná atmosféra,“ přál si asistent plzeňské Viktorie.

Jako hráč měl takové zápasy rád. „Atmosféra vás víc pohltí, hraje se na velkém stadionu, bývá vyprodáno,“ popisoval Trousil specifika zápasu. „Ale motivace by měla být v každém utkání stejná,“ doplnil vzápětí.

„Věřím, že to bude výborný zápas a my v něm chceme uspět,“ zopakoval Trousil.

Ve viktoriánském dresu se na pražskou Slavii vrátí záložník Ibrahim Traoré, který v sešívaném dresu strávil pět let než přestoupil letos v létě do Plzně. „Na Ibru se těším hodně, spoustu jsme toho spolu prožili. Dělali jsme ho ze Zlína narychlo, když se nám zranil Honza Sýkora a strávil tu krásné roky,“ zavzpomínal kouč soupeře Jindřich Trpišovský.

„Je to hráč pro velké zápasy, zase ho rád uvidím, po dlouhé době to bude soupeř,“ dodal trenér Slavie na adresu 36letého záložníka z Pobřeží slonoviny. Ale tým chystá na Plzeň celkově. „Známe i trenéra Koubka. Umí tým připravit na takové zápasy,“ upozornil Trpišovský.

Nakolik se mu to povede?