„Na start ligy se těšíme. Bude důležité do ní vstoupit úspěšně jako do předkola Ligy mistrů, protože minulá sezona byla vyrovnaná a každý bod může hrát roli. Takže chceme začít vítězně,“ řekl obránce plzeňské Viktorie Milan Havel.

Viktoria se naladila úterním vítězstvím 5:0 a postupem ze druhého předkola Ligy mistrů přes finský tým HJK Helsinky.

„Musíme se přeorientovat na českou ligu, na úplně jiného soupeře. Navíc hrajeme venku. Bude to těžký zápas, na který se chceme plně zkoncentrovat a zvládnout ho,“ slíbil nejlepší hráč pohárové odvety Jan Sýkora.

Havel je rád za rychlý sled zápasů, protože do konce prázdnin bude Viktoria hrát dvakrát týdně. „Na to jsme skvěle nachystaní z přípravy. Myslím si, že všichni jsme rádi, protože je lepší hrát než trénovat. Máme široký kádr, takže všichni jsou připravení. Dva zápasy v týdnu mně vždy vyhovovaly,“ tvrdil Havel.

„Cítím se výborně. Příprava proběhla skvěle, jsem zdravý, povedlo se druhé předkolo Ligy mistrů, což nám nalilo novou energii do žil,“ dodal sedmadvacetiletý bek Viktorie.

Teplice na rozdíl od Viktorie nemají příjemné vzpomínky na předchozí sezonu, protože prvoligovou příslušnost uhájily až v baráži s druholigovou Vlašimí.

„Koukal jsem na soupisku Teplic a mají hodně nových hráčů. První kola jsou taková nečitelná, takže nás nečeká nic jednoduchého, ale v lize není žádný lehký soupeř,“ konstatoval Milan Havel.

Jednou z nových tváří severočeského mužstva je Matěj Hybš, kterého Viktoria Plzeň ve středu poslala na hostování do Teplic. Proto nebude moci zítra nastoupit.

„Usilovali jsme o příchod levonohého hráče se zkušenostmi, který by posílil naši obrannou řadu,“ citoval klubový web ředitele Teplic Rudolfa Řepku.