„Naše touha je uspět, ale neuniklo nám, že Jablonec zaznamenal na jaře obrovský progres,“ varoval plzeňský trenér Miroslav Koubek navzdory tomu, že čtvrtfinálový soupeř je ve FORTUNA:LIZE se 24 body až na 11. místě.

Ale nakonec se kvůli husté mlze vůbec nehrálo. O náhradním termínu rozhodne řídící orgán soutěže. Ale je více než zřejmé, že kvůli startu plzeňské Viktorie v osmifinále Evropské konferenční ligy a dalšímu programu, to bude až ve druhé polovině března.

Plzeňský záložník Pavel Šulc a jeho vítězné gesto po vstřelení branky do sítě Zlína (3:0).
Šulc o sobě dává vědět. Otázce na reprezentaci se mladík šikovně vyhnul

„Nedá se nic dělat, už po příjezdu na stadion to nevypadalo dobře a situace se s blížícím se zápasem nelepšila, spíše naopak. Během rozcvičky jsme prakticky neviděli na druhou polovinu hřiště,“ vzkázal ještě z Jablonce plzeňský záložník Lukáš Kalvach. „Samozřejmě bychom byli všichni raději, pokud by se zápas normálně odehrál, ale přírodě prostě neporučíte,“ dodal s tím, že je mu líto viktoriánských fanoušků, kteří přijeli tým do Jablonce podpořit.

„Mrzí mě, že museli absolvovat cestu a pak se prakticky hned zase vracet domů. Chtěl bych jim za celý tým poděkovat, že za námi přijeli. Uvidíme se s nimi v sobotu v Pardubicích,“ přidal Lukáš Kalvach a mluvčí plzeňského klubu ho doplnil.

"Prosím fanoušky, aby si zakoupené vstupenky ponechali u sebe. Další postup budeme řešit s domácím klubem a pak ihned informovat," informoval Václav Hanzlík.

Zajímavé také je, že oba soupeři se pár dnů po pohárovém mači na stejném místě střetnou i ve 25. ligovém kole, kdy viktoriáni zamíří v neděli 17. března opět do Jablonce (výkop 15.00). Pak bude mít liga 14 dnů reprezentační přestávku.

První semifinalista MOL Cupu už je jasný, Opava porazila doma v souboji dvou druholigových celků pražskou Duklu 2:0. Zítra hraje Zlín s Libercem a v Edenu je derby pražských S.

Bez ohledu na to, že se v úterý v Jablonci nehrálo, vyvolalo to vzpomínky na rok 2010, kdy se stejní soupeři střetli ve finále Ondrášovka Cupu a plzeňská Viktoria pak získala první českou trofej.