„Strávil jsem ve Viktorce přes pět let, na které nikdy nezapomenu. Chtěl bych poděkovat všem, i fanouškům, kteří mě vždy podporovali a hrát před nimi bylo výjimečné. I na dálku budu klubu dál držet palce a pozorně sledovat výsledky,“ vzkázal Pavel Bucha ze zámoří, kde už delší dobu individuálně trénoval a čekal na pracovní povolení.

Teď už nic nebrání tomu, aby oblékl dres Cincinnati FC, v klubu z Ohia podepsal Bucha smlouvu do roku 2026 s následnou opcí.

„Pavel dostal nabídku, která je hlavně pro něj i velkou životní výzvou. Je po všech stránkách zajímavá. Děkujeme mu za skvělé roky v Plzni a všichni mu přejeme, aby se dokázal v americké soutěži prosadit,“ okomentoval odchod kreativního záložníka Daniel Kolář, sportovní ředitel Viktorie Plzeň.

Bucha přišel do Plzně za poměrně dramatických okolností v létě 2018, když si vyvzdoroval odchod z pražské Slavie. Postupně se vypracoval v jednu z opor.

V červenomodrém dresu Viktorie získal v roce 2022 titul a následně si zahrál Ligu mistrů. Celkem za ní odehrál 121 ligových zápasů, v nichž vstřelil 22 gólů. V pohárové Evropě přidal dalších 29 utkání a tři branky.

„Pavlův přestup do USA může být pro někoho překvapivý, nicméně MLS je v našich očích soutěží s obrovským fotbalovým a marketingovým potenciálem, který bude umocněn světovým šampionátem v roce 2026. Stále se vylepšující sportovní infrastruktura, stoupající zájem médií, a především stále narůstající fanouškovské zázemí dělá z MLS jeden z nejperspektivnější fotbalových trhů světa,“ doplnil Viktor Kolář z agentury Sport Invest, která hráče zastupuje.

Bucha se teď poměří v soutěži i s nejlepším fotbalistou světa Lionelem Messim, jenž hájí barvy Beckhamu klubu Inter Miami. V MLS působí i další hvězdy Sergio Busquets nebo Luis Suárez.