A také se budou muset vypořádat s nezvyklou situací, na lavičce jim bude chybět 72letý kouč Miroslav Koubek, jenž viděl v minulém domácím zápase s Libercem (1:3) čtvrtou žlutou kartu a má tak na jeden zápas stopku. Stejný trest má i kapitán Lukáš Hejda.

„Od zápasu v Jablonci to s trenérem řešíme. Příprava probíhala standardně. Ale fyzicky na lavičce být nemůže, bude za námi. Vše je připraveno, nachystáno. Věřím, že to zvládneme,“ prohlásil Jan Trousil, jedem z asistentů trenéra Miroslava Koubka.

Připomněl také, že soupeři mají viktoriáni co vracet za podzimní porážku doma 0:1.

„Uděláme všechno pro to, abychom ten výsledek neopakovali,“ slíbil plzeňský asistent, i když Karvinou nepodceňuje. „Mají nového trenéra, je tam vidět energie, jsou bojovní, všichni se chtějí ukázat. My musíme podat maximálně koncentrovaný výkon, abychom je porazili, dodal Jan Trousil.

Karviná má v této sezoně už třetího kouče. Při říjnové senzační výhře v Plzni (1:0) ji vedl slovenský kouč Juraj Jarábek, který střídal Tomáše Hejduška, ale v březnu skončil i on a z béčka byla posunuta dvojice Marek Bielan – Radim Grussmann.

Ti teď zkusí zaskočit favorita, kterým Viktoria Plzeň navzdory podzimní domácí porážce bezesporu je.

Zdroj: Youtube

„My se připravujeme hlavně na standardní situace, ve kterých jsou viktoriáni neskutečně silní a nebezpeční,“ upozornil Bielan v rozhovoru pro klubový web, kde vidí největší sílu Plzně. Vyjádřil se i k její případné rotaci kádru s ohledem na pohárový zápas s Fiorentinou.

„Chystáme se na více variant, ale zrovna u Plzně je úplně jedno, kdo hraje. Mají vyrovnaný kádr a všichni kluci jsou kvalitní – právě proto oblékají její dres a jako jediní pokračují v evropských pohárech,“ připomněl kouč Karviné plzeňskou jízdu Konferenční ligu.

V ní čeká viktoriány už ve čtvrtek doma od 18.45 hodin úvodní zápas čtvrtfinále s italskou Fiorentinou, ale ještě předtím chtějí zvládnout ligové utkání v Karviné.