Viktoriáni si po vítězné dohrávce v Ostravě upevnili třetí místo, Slovácku odskočili na rozdíl čtyř bodů.

„Na anglické týdny jsme zvyklí z podzimu, není to pro nás nic nového. Navíc když přivezete výhru z Baníku, je atmosféra v týmu hned lepší,“ uvedl v pozvánce Jan Trousil, jeden z asistentů trenéra Miroslava Koubka, že dovoz bodů z Ostravy je pro plzeňský tým povzbuzením.

Přestože se tým vrátil z Ostravy až pozdě v noci, v následujících dnech byl podle něho dostatek prostoru zregenerovat, nabrat síly, ale i potrénovat.

Jenže pražští klokani, to pro plzeňskou Viktorii není zrovna oblíbený soupeř, z posledních čtyř vzájemných ligových duelů ho porazili pouze jednou, na podzim v plzeňské Doosan Areně 2:0. V legendárním Ďolíčku ale pětkrát po sobě bodovali.

„Bohemka je obrovsky agresivní tým, s tím se musíme vypořádat. Nasazení bude podobně jako na Baníku od první minuty obrovské. My však věříme v naši sílu,“ pokračoval Jan Trousil.

Na stylu hry plzeňského celku by se nic měnit nemělo. „Musíme být pevní v defenzivě a maximálně nebezpeční v přechodové fázi, abychom si vytvořili šance, které je potřeba proměňovat,“ naznačil Trousil, jak by se měli viktoriáni prezentovat nejen v Ďolíčku, ale i v následujících zápasech.

Zdroj: Youtube

„Po domácí ztrátě s Mladou Boleslaví jsme si dali úkol, že chceme následující dva zápasy vyhrát. Jednou už se to podařilo. Věříme, že budeme úspěšní i na Bohemce,“ dodal plzeňský asistent Trousil.

Chybět však budou liberijský stoper Dweh a záložník Kopic, kteří dostali v Ostravě čtvrté žluté karty.

Sobotní utkání vysílá televizní stanice O2 TV Sport.