V Česku působí Carlos Eduardo Lopes Cruz více než dva roky. Pardubicím nejprve pomohl k druholigovému prvenství a postupu do nejvyšší soutěže, následně se devětadvaceti starty a sedmi vstřelenými brankami podílel na sedmém místě v úvodní prvoligové sezoně Východočechů. V uplynulém ročníku pak patřil opět ke klíčovým hráčům týmu a stal se druhým nejlepším nahrávačem FORTUNA:LIGY.

V Doosan Areně se Cadu hlásil po příletu z dovolené v Brazílii. „Všechno je tu super, už jsem potkal nějaké kluky a musím říct, že je tu skvělé prostředí a atmosféra, která se mi velice líbí. Jsem trochu unavený, ale přesto jsem nadšený z toho, že se vše povedlo,“ řekl Cadu pro klubový web.

„Chci ze sebe vydat to nejlepší a pomoci klubu k velkým úspěchům, rozhodně chci být šampion. Jsou tu velice dobří hráči, už se těším na pondělí, až se s nimi zapojím do přípravy,“ dodal pravonohý záložník.

Michal Bílek s asistentem Pavlem Horváthem hýřili na prvním společném tréninku plzeňské Viktorie v Luční ulici dobrou náladou. Jak dlouho jim vydrží?
Plzeňský trenér Bílek se netají tím, že by uvítal ještě jednu posilu do útoku

„Cadu patřil mezi hráče, které jsme měli společně s trenéry vytipované a jsem rád, že jsme se nyní s hráčem i Pardubicemi domluvili na jeho přestupu k nám. V české nejvyšší soutěži jasně prokázal své kvality a byl oporou týmu. Přeji mu, aby se mu nyní dařilo i ve Viktorii," uvedl k jeho přestupu ředitel Viktorie Adolf Šádek. 

„Jde o velmi zajímavého hráče, který v minulé sezoně byl i velmi produktivní. Hrát může jak na kraji zálohy, tak i na beku. Jsem rád, že ho můžu přivítat v našem týmu," dodal hlavní kouč Michal Bílek. 

Do červenomodrého dresu tak přichází již sedmá letní posila. V předchozích dnech klub angažoval navrátilce Václava Pilaře a Filipa Čiháka, exkarvinského záložníka Kristiho Qose, gólmana Martina Jedličku, útočníka Jana Klimenta a urostlého stopera Mohameda Tijaniho.