Viktoriáni by zároveň rádi složili reparát za dva týdny starou domácí porážku 1:2 s Hradcem Králové. Minulý týden v Brně prohráli první poločas 0:1, ale ve druhé půli díky třem gólům vyhrála Viktoria 3:1. „Věřím, že druhý poločas v Brně bude důležitým zlomem po domácím zápase s Hradcem. Bylo hodně důležité, že jsme v Brně neztratili body. Myslím si, že jsme předvedli výkon, za který jsme si tři body zasloužili. Vytvořili jsme si více šancí a byli jsme lepším mužstvem,“ řekl asistent trenéra Viktorie Plzeň Pavel Horváth.

Budějovičtí fotbalisté odstartovali rok 2023 dvěma ligovými porážkami. Na Slovácku 0:1 a před týdnem doma s Libercem 0:2. Minulou středu ovšem v osmifinále Českého poháru doma porazili Hradec Králové 2:0.

„Zápasy Budějovic jsme viděli. Hrají pořád stejně, mají stálou osu hráčů, byť v utkání s Hradcem ji prostřídali. Uvidíme, pro jakou sestavu se trenéři Budějovic rozhodnou. My už určitě nechceme doma ztrácet body a musíme Budějovice porazit,“ prohlásil Horváth.

Viktorii bude chybět klíčový záložník Lukáš Kalvach, který kvůli zranění střídal v první půli duelu v Brně. „Je tam nějaké rozmezí týdnů, kdy by měl být fit. Bude záležet na jeho individuálním postupu a pocitu, jak se bude cítit. Na dva nejbližší zápasy určitě nebude, pak to bude záležet na průběhu léčení,“ popsal plzeňský asistent.

Sedmadvacetiletého středopolaře zaskočil Modou Ndiaye. „Lukáš jednoznačně patřil k základním kamenům sestavy. Jeho zraněním se otevírá šance pro další hráče. Věřím, že všichni budou připravení a nažhavení a že svoji šanci využijí,“ dodal.

S mužstvem už naplno trénují Jan Sýkora a Radim Řezník a podle Horvátha se pravděpodobně objeví v nominaci na zápas s Budějovicemi.

„Zdravotní stav Honzy Klimenta se také lepší a už se nemůže dočkat návratu mezi kluky do plného tréninku,“ doplnil Pavel Horváth.

Utkání Viktorie s Českými Budějovicemi začne v neděli v 15 hodin v Doosan Areně.