„Víme, v jaké situaci jsme my a v jaké Slovácko. Pro nás je každá ztráta bolestivá – pokud chceme dohánět Slavii, nemůžeme ztrácet body. Slovácko se zase chce dostat ze šestky týmů, které bojují o záchranu. Čeká nás utkání, ve kterém potřebují získat body obě mužstva. O to může být zápas zajímavější,“ říká trenér Viktorie Pavel Vrba.

Slovácko na konci podzimu vyměnilo trenéra. Novým koučem se stal Martin Svědík, který přišel z druholigové Jihlavy.

„Slovácko hraje doma každý zápas velice urputně, změna trenéra v tom nehraje takovou roli – hráči chtějí být úspěšní v každém utkání,“ míní kouč Viktorie.

Viktoria sice zvládla výsledkově v minulém kole domácí zápas s Bohemians, ale výkonem nenadchla. „Víme, že náš výkon nebyl ideální, Bohemka si u nás vytvořila hodně šancí. Na tom musíme hodně zapracovat, aby se soupeř nedostával tak snadno do gólových příležitostí,“ je si vědom Vrba.

Plzni se v lize na půdě Slovácka dlouhodobě daří. Může pomoci sebevědomí hráčů, když nastupují proti soupeři, s kterým neprohrávají?

„To si nemyslím. Každý zápas je jiný a vy v něm musíte prokázat kvalitu. Navíc pro Slovácko je utkání s námi prestižní záležitostí. Nečeká nás tam nic jednoduchého,“ upozorňuje trenér Plzně.

Jeho slova potvrzuje zkušený obránce Slovácka Václav Kadlec. „Utkání s Plzní patří do kategorie zápasů, ve kterých jsme v domácím prostředí schopni zahrát na hranici svých možností. Plzeň má kvalitnější mužstvo než my, ale já věřím, že nám pomůžou i diváci. Vždyť k nám přijede mistr,“ burcuje fanoušky bývalý reprezentant.

„Plzeň má výborné kraje, které dávají centry do vápna, kde operují vysocí útočníci Beauguel nebo Chorý. Nebezpeční jsou i ve standardních situacích, na to si musíme dávat pozor. Je třeba se odrazit od dobré defenzívy, být agresivní a kompaktní,“ dodává Kadlec.

Poradí si Viktoria s vyhecovaným a urputným soupeřem?