Plzeňská Viktoria v posledních třech zápasech (v Jablonci, doma se Slavií i v Olomouci) získala vždy jen bod za remízu, a tak by před domácím publikem teď ráda brala vítězství.

„Po třech remízách si samozřejmě všichni přejeme, abychom vyhráli,“ potvrdil Pavel Horváth, asistent trenéra Michala Bílka.

Soupeř je na tom ještě hůř, na vítězství čeká už pět kol, v nichž si připsal pouhé dva body. Tato nelichotivá bilance stála místo trenéra Ondřeje Smetanu a na pozici hlavního kouče se posunul asistent a bývalý reprezentační kapitán Tomáš Galásek.

Premiéru bude mít právě v Plzni. „To je pro hráče vždycky motivace. Ale nepředpokládám, že by se herní projev Baníku nějak výrazně změnil, možná ve standardních situacích,“ uvedl k tomu plzeňský asistent.

„Uvidíme, v jaké sestavě nastoupí, mají trošku problémy se stoperskou dvojicí. ale my se soustředíme spíš na sebe,“ připomněl Pavel Horváth, že Baník přišel o zraněného Svozila, vykartovaný pro nedělní zápas je navíc Lischka. Kvůli dohodě klubů nenastoupí ani záložníci Falta a Janošek, kteří v Ostravě hostují z Plzně.

Na druhé straně je na tom podobně Potočný.

Naopak viktoriánům se do sestavy můžou po karetním trestu vrátit záložníci Bucha se Sýkorou. Dá se tedy předpokládat, že se realizační tým Viktorie vrátí ke hře s jedním útočníkem.

| Video: Youtube

Vybírat sestavu mohou trenéři tentokrát téměř z kompletního kádru. „Jen Filip Kaša a Ondra Pachlopník jsou dlouhodobě zranění, jinak by měli být k dispozici všichni,“ těšilo Horvátha.

Pro plzeňskou Viktorii navíc půjde o speciální zápas, připomene si první titul z roku 2011, kdy definitivu získala vítězstvím nad Baníkem ve 29. kole ligy.

„My starší o tom víme. Je to pěkné, pro nás výjimečný den. Přál bych těm mladším, aby to taky zažili,“ zavzpomínal Pavel Horváth, který tehdy jako kapitán zvedl nad hlavu mistrovský pohár. A boj o mistrovský titul nevzdávají viktoriáni ani letos, vždyť dvě kola před koncem základní části ztrácejí na vedoucí Slavii jediný bodík.

S Baníkem tedy myslí na vítězství. „Ale musíme to potvrdit výkonem na hřišti,“ dodal asistent trenéra Michala Bílka.

Jisté je, že se oba soupeři v této sezoně střetnou ještě jednou, oba mají jistou účast v nadstavbě o titul. Ale jde o to, z jaké pozice do ní půjdou.

Fanzóna pro diváky
O utkání je velký zájem. Čeká se, že bude plný dům, a už před zápasem bude pro diváky unikátní fanzóna.
Ve speciální Gambrinus střelnici si bude možné nechat změřit rychlost střely, nebo si společně s esportovým týmem Viktorie Plzeň vyzkoušet hru FIFA. Kdo dorazí mezi 14. a 16. hodinou, může si vychutnat dvě piva za cenu jednoho.
Fanzóna bude poblíž Pamětního místa Brány borců u sektoru R.