„Teplice jsou jedním z nejúspěšnějších mužstev jara a jdou přímo za záchranou. Mají dobré hráče, vyvážený kádr mladých i zkušených fotbalistů. Hrají netypicky na tři obránce, na což se budeme chtít připravit, abychom před domácím publikem vyhráli,“ řekl asistent trenéra Viktorie Plzeň Pavel Horváth.

Cesta ke třem bodům podle něj povede přes nátlakovou a důraznou hru. „Nepustit Teplice k jejich hře, která jim přináší body. Dát tak soupeři najevo, že v Plzni nebudou mít moc šanci,“ dodal Horváth.

Kvůli trestu za čtyři žluté karty nesmí hrát nejlepší střelec Viktorie v jarní části sezony Tomáš Chorý. „Tomáš je nedílnou součástí mužstva, takže jeho absence je nepříjemnost. Nicméně karty k fotbalu patří a my se s tím musíme vyrovnat. Příští kolo v Jablonci už můžeme s Tomášem počítat,“ uvedl asistent trenéra Michala Bílka.

Na zápas už bude připravený uzdravený záložník Jan Kopic.

Prvním březnem padly protikoronavirové restrikce v podobě omezené kapacity na stadionech. Proti Teplicím neplatí žádné omezení.

Vstupenky na utkání s Teplicemi rychle zmizely z předprodeje, klub se navíc některé z nich rozhodl věnovat jako poděkování lidem, kteří byli během pandemie koronaviru v první linii. „Všichni se těšíme na plný stadion. Je třeba poděkovat všem lidem, kteří jsou na tento zápas pozvaní, a každý se jim v podstatě vnitřně uklonit, protože odvádějí skvělou a hodně důležitou práci, kterou my sami si neumíme představit. Takže klobouk dolů a my chceme nejen pro lidi v první linii z období pandemie, ale i pro fanoušky zápas vyhrát,“ prohlásil Pavel Horváth.