Ve všech případech jde o půlroční hostování do konce sezony bez následné opce.

„Rozhodli jsme se před začátkem pro zúžení velmi širokého kádru, který máme aktuálně k dispozici,“ vysvětloval na klubovém webu Adolf Šádek, generální manažer Viktorie.

Z výše uvedené trojice nastupoval na podzim nejčastěji 32letý Řezník, který naskočil do sedmi zápasů, v nichž odehrál celkem 467 minut, ale v posledních čtyřech utkáních kvůli zranění nebyl ani na lavičce.

Alvir si sice připsal devět ligových startů, ale vždy jen jako střídající hráč v závěrech zápasů. Celkem nasbíral pouhých 118 minut. Pernica hrál jen čtyřikrát, pokaždé od začátku (354 minut).

„Se všemi třemi hráči jsme se domluvili, že stráví zbytek sezony v jiných klubech, aby měli dostatečné zápasové vytížení,“ vysvětlil Šádek.

S Plzni je ze zmíněné trojice nejvíc spjatý Řezník, kterého si přivedl trenér Pavel Vrba v září 2011. Pravý bek byl pak u čtyř českých titulů a dostal se i do reprezentace. Ale na podzim ho vytlačil ze sestavy mladší Milan Havel.

Řidička jela příliš rychle, dostala smyk a přejela do protisměru. Skončila na střeše v levém silničním příkopu. 
FOTO: Řidička dostala u Krs smyk. Auto skončilo na střeše

„Radim se dlouhodobě řadí mezi nejkvalitnější krajní obránce české ligy, v jedenatřiceti letech je navíc v nejlepším fotbalovém věku. Hledali jsme tým, ve kterém by se uplatnily Radimovy kvality i zkušenosti.,“ uvedl k přesunu Viktor Kolář ze Sport Invest, který ho zastupuje.

Také Pernica toužil po větším herním vytížením. Do Plzně sice přišel v létě 2018 z Jablonce, ale prvoligovou kariéru začínal právě v Brně, kde byl i kapitánem. Teď se tedy kruh uzavírá.

„Jsem rád, že to takhle dopadlo. Vracím se s jasným cílem pomoci Zbrojovce k záchraně,“ hlásil Pernica z Plzně, kde v tomto týdnu ještě trénoval. K brněnskému týmu se připojí až v pondělí po návratu Zbrojovky z Malty.

Už se těší na známé tváře. „Ondru Vaňka znám odmalička,“ zmínil dalšího exviktoriána. „Už tehdy tu byli Šimon Šumbera, Honza Sedlák a samozřejmě znám i Kubu Šurala. Trenéra Dostálka jsem zažil ještě jako hráče,“ vyjmenoval Pernica.