Snadné to ale mít nebudou. Soupeřem Viktorie po dvoutýdenní reprezentační přestávce budou v neděli Bohemians Praha 1905, kteří to na Plzeň umí. Západočeši je naposledy porazili 1. října 2017 (2:1). „Čeká nás soupeř, který velmi dobře brání. Dokáže být nepříjemný z rychlých brejků a při standardních situacích. My jsme ale v situaci, kdy jsme venku dvakrát po sobě prohráli, takže teď musíme doma zvítězit a dál mohli bojovat o to, abychom se umístili v tabulce co nejvýše,“ má trenér Viktorie Pavel Vrba.

„Ligová pauza nám přišla vhod. Naštěstí jsme neměli moc hráčů v reprezentaci, takže jsme byli spolu. Doufám, že jsme se dobře připravili na závěrečnou část ligy,“ věří kouč.

„Bohemka hraje důsledný, urputný fotbal. Podle mne se jí daří více na hřištích soupeřů než doma. V posledním zápase venku vyhrála v Karviné 3:0, což pro ně bylo hodně důležité,“ připomíná Vrba úspěch Pražanů.

Co musí podle něj viktoriáni udělat, aby se vrátili na vítěznou vlnu?

„Když budu upřímný, tak by postačilo, kdybychom z dvaadvaceti střel a spousty šancí, které jsme měli v posledním zápase v Teplicích, vstřelili více gólů. Bude nutné, abychom ve finální fázi zachovali větší klid a byli přesnější. Věřím, že se nám to podaří už v zápase proti Bohemians,“ přeje si trenér Vrba, který už může počítats Kopicem i Hejdou. „Oba už s námi po zranění trénují naplno. Na marodce jsou tak jen Krmenčík s Kolářem,“ upřesňuje kouč.

Dočkají se fanoušci Viktorie vítězství?