Na přelomu ledna a února bývá v této oblasti Středozemního moře kolem dvaceti stupňů, což jsou ideální podmínky. Za přípravou – nikoliv dovolenou u moře – sem z české zimy proto míří fotbalisté Viktorie Plzeň.

Druhý tým tabulky FORTUNA:LIGY je od minulého pondělí na soustředění v Esteponě – vzdálené něco málo přes 80 kilometrů od Málagy, druhého největšího města regionu Andalusie. Viktoriáni se v téměř sedmdesátitisícové Esteponě připravovali i minulou zimu.

„I vloni tu byly perfektní podmínky. Skvěle nachystaná hřiště, navíc tu mají novou posilovnu, což také přijde vhod. Počasí je zatím dobré, takové ideální podmínky. Hodně ladíme taktiku, zápasovou formu, standardní situace a uvidíme, jak nás to připraví na zbytek sezony,“ popsal Jan Kovařík, střelec dvou branek v pátečním přátelském utkání se Sofií (3:0).

Tréninkový areál Arroyo Enmedio leží přibližně 500 metrů od hotelu. Svěřenci trenéra Adriána Guľy odsud vidí na moře.

Na prvním španělském soustředění s týmem je mladý slovenský záložník Christián Herc. „Zatím z toho všeho mám dobré pocity. Hřiště je dobře připravené. Určitě ale můžu říct, že pro každého je lepší trénovat tady než doma, počasí je tu o dost lepší,“ potěšilo Herce.

Podnebí Costa del Sol viktoriánům zatím svědčí. V Esteponě vyhráli obě přípravná utkání. Ve čtvrtek porazili 1:0 japonský tým Shonan Bellmare a v pátek si poradiliv poměru 3:0 s CSKA Sofia.

V sobotu měli hráči regenerační trénink „Abychom srovnali zátěž obou skupin po dvou zápasech. Ale pak už budeme zase myslet na to, jak pomoci týmu, aby se dále zlepšoval,“ nastínil trenér Adrián Guľa.

V pondělí čeká Viktorii Plzeň třetí přátelský zápas na soustředění. Od 15.00 hodin poměří síly se švédským Örebrem.

V pátek odehrají Západočeši ve Španělsku proti ruskému Krasnodaru poslední přátelské utkání před startem jarní části domácí soutěže.