Krátce před desátou hodinou u hotelu Schermer ve Westendorfu klubový boss Adolf Šádek zavelel: „Až mávnu zeleným trikem, vyrazíte!“ A skupina plzeňských fotbalistů se vydala do pohybu, na čele pelotonu jel klubový lékař MUDr. Petr Váchal, hráči se poslušně seřadili za ním.

Zdroj: Deník/Zdeněk Soukup

Jako jeden z prvních vyrazil kolumbijský záložník Jhon Mosquera, jenž tak nezapřel, že pochází ze země vynikajících cyklistů Naira Quintany nebo Egala Bernala. „To jsou velikáni,“ vyznal se Jhon Mosquera po příchodu do Plzně k obdivu ke kolumbijským cyklistů. „Cyklistika je v Kolumbii hodně populární, fotbal je jasná jednička,“ doplnil rodák z Cali, který se ve Westendorfu chystá na třetí sezonu v plzeňských službách.

Zdroj: Deník/Zdeněk Soukup

Na kole za hráči v Alpách vyrazil také zkušený jednasedmdesátiletý trenér týmu Miroslav Koubek, jenž se před hotelem Schermer zdržel rozhovorem pro televizní stanici. Ale ztrátu brzy dohnal a přidal se k ostatním.

Zdroj: Deník/Zdeněk Soukup

Plzeňští fotbalisté se vydali údolím mezi alpskými kopci do nedalekého známého zimního střediska Kitzbühel, asi 25 kilometrů tam a stejná porce zpět. S možností koupání ve zdejším Černém jezeře (Schwarzsee). Na oběd byli zpátky a mohli se těšit na první volné odpoledne během soustředění, i když někteří z nich až poté, co si splnili mediální povinnosti.

Fotbalista Kolovče Milan Lucák v zápase proti Viktorii Plzeň.
Fotbalista Kolovče si proti Viktorii nedávno zahrál, v Rakousku ji zase fandil