Ten odehrál 37letý fotbalista v sobotním utkání v Brně, v němž viktoriáni porazili Zbrojovku 1:0.

„Přišel jsem, abych společně s vámi pogratuloval našemu hrdinovi,“ říkal Šádek na videu umístěném na klubovém webu směrem k Limberskému, kterému se chystal předat dres s číslem 400 na zádech.

V té chvíli si všichni viktoriáni svlékli tréninkové mikiny, pod nimiž měli trička s nápisem Limba 400 a jeho podobiznou.

Podívejte se na video z gratulace

„Jéžišmarja,“ vykřikl dojatý David Limberský. „To je hezké,“ dodal s úsměvem na tváři, když mu třásl rukou klubový boss.

„Takže gratuluju a děkuju za všechny zápasy v našem dresu, i když některé byly strašidelné,“ usmíval se generální manažer Viktorie.

„A doufám, že to ještě natáhneme, abys byl v té tabulce první,“ doplnil Adolf Šádek za bouřlivého potlesku Limberského spoluhráčů.

Zatím je David Limberský desátým hráčem, který metu 400 zápasů pokořil v samostatné české lize. Těsně před ním se to povedlo jeho bývalému spoluhráči Milanu Petrželovi, který jich má teď na kontě 408. Jsou to jediní dva aktivní hráči v elitní desítce fotbalistů s největším počtem startů v lize.

Mezi Petrželou a Limberským jsou natěsnáni Jaromír Blažek (401), Miroslav Holeňák (404) a Libor Došek (407). Ty všechny může obránce Viktorie překonat už v této sezoně.

Na čele žebříčku je se 436 zápasy Stanislav Vlček, absolutním rekordmanem je Jaroslav Šilhavý (465), který však pamatuje ještě federální fotbalovou ligu.