„Dostali jsme nejtěžšího soupeře, který byl k mání. Ale já jsem přijel vylosovat domácí prostředí, což se povedlo. Zbytek už bude na hráčích,“ usmál se po losu Tomáš Rosický, sportovní ředitel Sparty. Plzeňská Viktoria na losu v sídle FAČR na Strahově zástupce neměla.

„Přál bych si Spartu, ale hlavně, abychom hráli tady u nás doma," říkal už po středečním postupu přes Mladou Boleslav konžský záložník Joel Kayamba. Jeho přání se tak splnilo jen z poloviny.

V poháru se obě mužstva utkala naposledy v roce 2014, kdy spolu hrála finále a Sparta vyhrála v penaltovém rozstřelu, v němž selhal Milan Petržela. Ten předtím v poslední minutě zahrál v šestnáctce rukou a Sparta pak vyrovnala.

"To bylo hodně smutné a bolestné, nerad na to vzpomínám. Pro mě je to celoživotní strašák. A co teprve pro Milana Petrželu," vzpmínal jeden z pamětníků toho zápasu David Limberský. "Ale všechno zlé je pro něco dobré, asi je dobře, že jsem si zažil i tu druhou stránku," doplnil zkušený bek.

Teď má tedy příležitost k odplatě.

Druhou dvojici tvoří Olomouc a Liberec.

Dvojčata Petr a Matěj Bäumlovi se narodila 12. února mamince Kristýně a tatínkovi Denisovi z Plzně. Petr se narodil v 15:18 hodin a bráška Matěj o pět minuty později. Po příchodu na svět v plzeňské FN na Lochotíně vážil Petr 2850 gramů a Matěj 2930 gramů.
Anketu miminek vyhrála dvojčata Petr a Matěj Bäumlovi