Teď však v Plzni žijí všichni zápasem v Hradci Králové, který bude specifický nejen pro trenéra Miroslava Koubka, jenž tam působil před příchodem do Viktorie.

V pozici asistenta tam zůstal Stanislav Hejkal, který na webu hradeckého klubu zval na sobotní zápas. „Plzni na úkor úspěchu v Evropě, kde postoupila do jarní fáze, utekly v lize první dva týmy ligy, ale i tak je jasné, že nás čeká extrémně kvalitní soupeř, který je dobře organizačně sešněrovaný,“ upozornil asistent hlavního kouče Václava Kotala.

V hradeckém dresu už zase nastupuje odchovanec Václav Pilař, který ale nejlepší léta svojí kariéry prožil právě v plzeňské Viktorii.

„Úspěchy, kterých jsems Plzní dosáhl, jsou nádherné, ale nyní musí jít trochu stranou. Soustředím se na to, abychom ji porazili,“ vzkázal zkušený záložník do Plzně, kde má stále známé.

„Samozřejmě jsem ve spojení s nějakými kluky, mám to tam rád, ale na to teď není prostor,“ doplnil Václav Pilař.

A varoval zejména před Tomášem Chorým, který pomohl v pondělí gólem a asistencí proti Moldavsku reprezentaci na Euro 2024.

„Dokáže podržet spoustu balónů, mužstvo se o něj může opřít. Když se dívám na to, jak Plzeň hraje, tak vidím, že velká část akcí jde přes něj, působí tam jako takový stožár. Hru Viktorky znám samozřejmě dobře, naši trenéři také, takže věřím, že budeme dobře připravení,“ přál si Václav Pilař před sobotním soubojem. Ale také Plzeň potřebuje v lize bodovat.