Utkání začalo minutou ticha na jeho počest a všichni viktoriáni nastoupili s jeho jmenovkou na dresu a černou páskou na paži.

Podle základní sestavy hostů bylo zřejmé, že Sparta šetří síly na středeční finále MOL Cupu v Liberci. Nastoupil sice kapitán Dočkal, ale další opory zůstaly na lavičce nebo doma. I domácí kouč Adrian Guľa udělal oproti středečnímu zápasu na Slavii několik změn v sestavě, jen na lavičce začali Limberský, Řezník a Kopic, drobné zdravotní problémy vyřadily Buchu.

Sparta začala aktivněji, po čtvrt hodině hry natáhla ke střele zdálky Dočkal a trefil břevno. A slovenský kouč v plzeňských službách Adrian Guľa sundal sako atrochu tím svoje světřence probral.

Ve 22. minutě měl po akci Kayamby na hlavě tutovku Mihálik, jenže se v týdnu upsal Plzni na další tři roky, jenže mířil nad. Vzápětí po obrovské hrubce Karabce nepropálil sparťanského gólmanu Hořava ani Kayamba. Ve 29. minutě to zkoušel po rohu Čermáka v těžké pozici patičkou Chorý, i jeho pokus postrádal přesnost. Na druhé straně vychytal brankář Hruška v jasné šanci Tetteha.

Ve 35. hledal Havel přízemním centrem před brankou Chorého, gólman Nita byl na zemi včas. Dvě minuty na to pálil zpoza šestnáctky nepřesně Hořava. A když se v nastaveném čase nechal unikající Karabec doběhnout obráncem Havlem, šlo se do kabin za bezbrankového stavu.

Do druhé půle nastoupila úplně jiná Plzeň, v 53. minutě ještě Mihálik neuspěl s obloučkem na zadní tyč. Ale tři minuty na to už Doosan Arena burácela nadšením, dlouhán Chorý se po rohu protlačil k míči a nekompromisní hlavičkou otevřel skóre – 1:0.

A viktoriáni jsou dál při chuti, pálí Mihálik, ale gólman Sparty vyráží na roh. Vzápětí však Nita špatným odkopem nabídl šanci Čermákovi, ten jen trefuje. Pak zahrozila i Sparta, Drchal se vřítil do šestnáctky, ale Hruška zachránil včasným vyběhnutím.

A 65. minutě domácí zvyšují, přízemní centr Chorého poslal do sítě Mihíálik, jenž se protlačil přes Mandjecka a propálil gólmana Nitu – 2:0.

Pak byl ještě v akci několikrát střídající Kopic, jenže nejprve nepřihrál přesně Chorému a pak sám nestačil zakončit přesně. A nakonec dostal na popud VAR červenou kartu za faul na Vindheima. Pak v 88. minutě snížil Moberg Karlsson, který tečovanou střelou překonal Hrušku.

Na výsledku už se nic nezměnilo a fanoušci mohli rozvinout transparent: Odpočívej v pokoji Čišo.