A dá se očekávat, že pro nového kouče plzeňské Viktorie to bude ostrý test, aby si vyzkoušel základní sestavu pro ligové boje.

„Liga už je za chvilku. My potřebujeme mít připraveného každého chlapa,“ hlásil ze soustředění slovenský trenér Adrián Guľa.

„Srovnali jsme zátěž jednotlivých hráčů, abychom byli na Krasnodar připravení. Snažíme už se tréninkový rytmus přiblížit ligovému režimu,“ doplnil kouč Guľa.

„Pracujeme tady velmi tvrdě, teď je možná trochu víc cítit únava, ale věřím, že na sezonu budeme dobře připraveni,“ prohlásil francouzský útočník Jean-David Beauguel, který po odchodu Michaela Krmenčíka cítí větší šanci na pozici jedničky mezi plzeňskými útočníky.

Ruský tým zatím odehrál na soustředění ve Španělsku tři přípravné zápasy, porazil Dinamo Bukurešť (2:1), Jablonec (2:1) i švédské Malmö (3:1). Dnes hraje po Plzni ještě proti norskému Mjondalenu.

I s plzeňskou Viktorií už se Krasnosar v přípravě střetl. V létě 2013 skončil zápas remízou 2:2, dva roky na to ve Španělsku vyhrál 2:0.

Po návratu čeká viktoriány volný víkend, od pondělí se pak budou chystat už doma v Plzni na ligovou premiéru. V ní nastoupí v neděli 16. února od 14.30 na hřišti SFC Opava.

Domácímu publiku se poprvé představí v sobotu 22. února, kdy od 16.30 hostí poslední Příbram.