„Bylo to nadstandardní utkání, obě mužstva hrála velice dobře, ofenzivně. Viděli jsme spoustu zajímavých momentů. Já si obrovsky cenním toho, že jsme dvakrát dohnali ztrátu a nakonec se nám povedlo vstřelit vítězný gól,“ zhodnotil zápas Pavel Vrba, kouč plzeňské Viktorie.

Dvakrát jste prohrávali, dohrávali jste bez vyloučeného Hejdy. Je vaše vítězství z tohoto pohledu cennější?

Pro nás je každá výhra cenná. Ale Jablonec je mužstvo, které hraje o poháry, takže to byla přímá konfrontace o nejvyšší příčky tabulky. Ještě jednou bych chtěl zdůraznit, že obě mužstva předvedla výborný fotbal.

Co byste řekl na krásné góly Kalvacha a Kopice?

Hezký. (usmál se) Pomohly nám k tomu, abychom výsledek otočili. Ale my jsme byli aktivní, kombinovali jsme, byli jsme trpěliví a to se nám vyplatilo.

Lukáš Kalvach už se podobně trefil i v Teplicích. Tlačíte ho k tomu, aby střílel zdálky?

Všichni hráči se snaží být aktivní, zapojují se do útočné fáze. Není to žádné nakopávání, my chceme hrát kombinačně, prosazovat se i přes hráče, kteří mají možná spíš defenzivní úkoly. Je celkem jedno, kdo dá gól.

V závěru dostal Lukáš Hejda červenou kartu, odpustíte mu to, když zabránil sólovému nájezdu Doležala?

My si hlavně říkáme, že toho hráče máme zdvojovat, abychom sbírali druhé balony. Měli jsme tu situaci lépe přečíst. Nedovolit, aby k ní došlo.

Přešli jste na týdenní cyklus zápasů, nakolik pozitivně se to projevuje na výkonech?

Nestěžuju si, ale myslím si, že když hrajete náročné kvalifikace o poháry, mohli by se těm mančaftů nějaké kolo v lize odložit. Setkáváme se s tím u soupeřů, možná, že by i náš svaz mohl vyjít našim účastníkům vstříc. Bylo to náročné, v 29 dnech jsme odehráli devět zápasů.

Ztrácíte tři body na Slavii, kterou teď čeká náročný program, protože bude hrát skupinu Ligy mistrů. Může být vaše výhoda, že se můžete soustředit na ligu?

Ano, má náročný program. Dostala možná nejtěžší skupinu, která v Champions League je. Já jí hlavně přeju Slavii, aby uhrála co nejvíc bodů a pomohla tak celému českému fotbalu. Ale v lize je chceme prohánět, aby museli být ve střehu.

Proti Jablonci nenastoupil Aleš Čermák, naopak za béčko už hrál Roman Hubník. Co můžete říct k jejich zdravotnímu stavu?

Čermák si obnovil zranění kolena. Vypadá to, že bude marodit déle, nevypadá to moc dobře. Hubník marodil už od minulé sezony, chtěli jsme aby odehrál utkání za béčko. A vydžel, podle toho teď zvážíme jeho nasazení za áčko.