„Výhra byla kousek, sudí pískl penaltu v poslední minutě po mojí chybě. Mrzí mě to, takový debut jsem si nepředstavoval,“ hlesl po remíze s Mladou Boleslaví do televizních kamer 26letý brankář Martin Jedlička.

„Bylo to rychlé, balon šel za obranu a soupeř tam byl sám. Asi jsem měl stát výš,“ domníval se Jedlička.

S tím v podstatě souhlasil i trenér Viktorie. „Mohl to vyhodnotit lépe, ale v zápase nás podržel, v úvodu chytil několik tutovek. Rozhodně mu nic nevyčítám,“ říkal Miroslav Koubek na tiskové konferenci po utkání.

Vedle gólmana Jedličky nastoupil v základní jedenáctce Viktorie i další z nováčků Matěj Valenta.

„Zpočátku z něho byla cítit nervozita, ale postupem času se dostal do hry a předvedl dobrý výkon,“ byl trenér Koubek spokojený se 23letým fotbalistou, jenž hrál ve středu zálohy po boku Lukáše Kalvacha. Valenta vydržel na hřišti do 74. minuty, kdy ho střídal další novic Lukáš Červ.

Fotbalisté Viktorie Plzeň na úvod ligového jara doma remizovali s Mladou Boleslaví 1:1.
No vidíte, utrhli jsme se Slovácku o bod, usmál se kouč Viktorie

I přes další domácí ztrátu viktoriáni v tabulce o bod odskočili na třetím místě Slovácku, které padlo doma s Pardubicemi. A náskok můžou ještě zvýšit, ale jedině pokud zvládnou úterní dohrávku v Ostravě.

Ta má na stadionu ve Vítkovicích výkop v 18 hodin.

Pavel Bucha pózoval s dresem nového klubu na stadionu v Cincinnati, teď už má za sebou první přípravný zápas. Během soustředění na Floridě přispěl k obratu s Philadelphií.
Bucha už si zahrál za Cincinnati, byl u přestřelky na Floridě

„Rozdáme si to s Baníkem, na zápas se těšíme. Atmosféra tam bývá krásná,“ vzpomněl si trenér Koubek jistě i na sezonu 2009/10, kdy s Baníkem bojoval o mistrovský titul, aby nakonec skončil v české lize třetí.

Teď se tedy vrátí do Ostravy jako soupeř a opět ho nečeká snadný úkol. „Máme náročný start, ale s Boleslaví jsme odvedli poctivý výkon. Když na něj navážeme, máme šanci uspět,“ doplnil 72letý trenér Viktorie.