V sobotu od 19.00 hodin se před kamerami O2 TV na hřišti Sigmy střetnou čtvrtý tým uplynulé sezony s mistrem ligy a účastníci letošních evropských pohárů. Viktoria bude chtít prodloužit úspěšnou bodovou sérii od prvního kola. Olomouc touží napravit domácí prohru 0:3 se Slavií Praha.

„Systém hry, který pan trenér Jílek hráčům vštěpuje, je dobrý. Olomouc se prezentuje kvalitní kombinační hrou, vysokým presinkem a rychlým represinkem. Hra Olomouce má hlavu a patu,“ tvrdí útočník Viktorie Plzeň Tomáš Chorý.

Třiadvacetiletý forvard přišel do Plzně právě z Olomouce v zimní přestávce minulé sezony. Chorý proto ví, co by na Sigmu mohlo platit. „Musíme je hned ze začátku trošku rozhodit, nenechat je držet balon a ukázat Olomouci, kdo je na hřišti pánem, a oni už se pak trošku leknou,“ říká.

Úspěšný kádr Sigmy se podle Chorého oproti ročníku 2017/2018 moc nezměnil. „Odešli pouze Radakovič a Kuba Řezníček. Nahradili je Štěrba a Nešpor,“ vyjmenovává vytáhlý útočník.

Conor Allen (vlevo)
První české slůvko? Děkuji, prozrazuje zámořský obránce Allen

Tomáš Chorý se na šlágr nejvyšší fotbalové soutěže obzvlášť těší. „V Olomouci jsem s fotbalem začínal. Olomouc mě vychovala pro velký fotbal a dala šanci hrát první ligu. Teď je ale pro mě soupeř. Nesmíme ji podcenit a dobře se připravit, abychom tam předvedli co nejlepší výkon a odvezli si tři body,“ burcuje.

Jako soupeř nastoupí v Olomouci už podruhé. Poprvé na jaře uplynulé sezony. V čem je utkání se Sigmou pro Chorého jiný? „Mám to kousek domů, takže přijde celá moje rodina. Teď určitě nebudou mít olomoucký dres. Těším se, že mě přijdou povzbudit. Doufám, že zápas bude mít pro Plzeň šťastný konec. Jedu do Olomouce jako soupeř a ne jako kamarád,“ uzavřel Tomáš Chorý.