Marián Čišovský měl to štěstí. Během dvou sezon v Champions League bránil Leonela Messiho, Zlatana Ibrahimoviče nebo Arjena Robbena s Franckem Ribérym z Bayernu, i když v jejich případě se to moc nepovedlo. Plzeň v roce 2013 v Mnichově inkasovala hned pětkrát.

Ani na setkání s Messim dva roky předtím v pražském Edenu neměl Čišovský ty nejlepší vzpomínky. Když mu argentinský kouzelník dělal ve 23. minutě kličku, slovenský stoper ho poslal k zemi, dostal červenou kartu a Messi z penalty otevřel skóre. Pak dokonal i hattrick, ale to už byl Čišovský ve sprše.

„Kontakt tam byl,“ uznal slovenský stoper. „A tou penaltou vlastně rozhodčí ukončil zápas“.

Ale našly by se i šťastné okamžiky, třeba postup přes Borisov do vyřazovací části Evropské ligy, které viktoriáni pečetili remízou 2:2 se slavným AC Milán, přestože ještě dvě minuty před koncem prohrávali 0:2.

Adrian Guľa
Kluci to měli velmi náročné Jsem rád, že to zvládli vítězně

Jenže pak Bystroň snížil a v nastaveném čase našel právě Čišovský obloučkem svého krajana Ďuriše, jenž zařídil vyrovnání…

Nebo třeba jak byl blízko hattricku do sítě estonského Nomme Kalju při vítězství 4:0 v předkole o Champions League 2013. Vstřelil první dva góly a při tom čtvrtém se mu nepovedl centr a míč uklidil do sítě Hejda.

Ač byl stoper, i v lize nastřílel v 64 zápasech dvanáct branek. Do plzeňské Viktorie přišel Marián Čišovský v létě 2011, když mu skončila smlouva v rumunském Temešváru. Vyhlédl si ho tehdejší kouč Pavel Vrba, který ho znal ze slovenské ligy.

A hned v prvním soutěžním zápase za Viktorii dal gól, bylo to při vůbec prvním zápase Plzně o Ligu mistrů s Pjunikem Jerevan (4:0).

Teď už na všechno dohlíží z fotbalového nebe.

Václav Pejsar vyhrál titul v křížové váze boxerů profesionálů. Na snímku je s majitelkou Atom Gymu a svojí manažerkou Ludmilou Ledeckou.
Boxer Pejsar vyhrál český titul za minutu a pět vteřin