„Můj komentář je stejný jako po posledním zápase. Ceníme si toho, že jsme vyhráli, ovšem víme, že naše hra by měla být kvalitnější,“ zopakoval 56letý kouč po nedělní hubené výhře v Teplicích (1:0).

V podobném duchu mluvil už v posledním zápase před reprezentační pauzou, když jeho svěřenci doma přetlačili Zlín (2:1). V obou případech se pod tři body podepsal významnou měrou francouzský forvard Jean--David Beauguel. Zlínu, svému bývalému zaměstnavateli, vstřelil oba góly a připsal si i ten jediný teď v Teplicích. Celkem jich má na kontě v této sezoně sedm a vede tabulku střelců FORTUNA:LIGY.

„Jsem rád, že se Bogy chytil, že dává góly. Je to pro nás důležitý hráč,“ pochvaloval si v Teplicích trenér Bílek. „Nicméně chtěli bychom hrát tak, abychom byli spokojenější,“ zopakoval kouč plzeňské Viktorie, která se však vyhřívá na čele ligové tabulky. „Ano, hlavní jsou body. Ale každopádně máme na čem pracovat,“ nehodlá se Bílek nechat uchlácholit.

Trenér Michal Bílek při domácím utkání s CSKA Sofia.
Víme, co musíme zlepšit, říká kouč plzeňských fotbalistů Bílek

Dobře ví, že teď ho dost možná čekají klíčové zápasy podzimu. Do konce první poloviny základní části ligy hostí viktoriáni doma Jablonec, jedou na Slavii, přivítají Olomouc a v 15. kole hrají v Ostravě na Baníku. To všechno jsou týmy, které usilují o elitní šestku, jež bude bojovat o titul.

„Teď nás čeká velmi těžká série, tam se ukáže naše opravdová síla,“ doplnil trenér Michal Bílek.

Nedělní zápas 12. kola FORTUNA:LIGY s Jablonce začíná v Doosan Areně od 16 hodin a od 14.00 mu předchází autogramiáda Davida Limberského, který po minulé sezoně ukončil profesionální kariéru.

NE 24. října, 16.00
VIKTORIA Plzeň –FK Jablonec
ST 27. října, 15.00 (MOL Cup)
Ml. Boleslav – VIKTORIA PLZEŇ
NE 31. října, 18.00
Slavia Praha – VIKTORIA PLZEŇ
SO 6. listopadu, 18.00
VIKTORIA PLZEŇ – Olomouc
20. nebo 21. listopadu
Ostrava – VIKTORIA PLZEŇ