V tabulce o tři body druhá Slavia hostí v Edenu první Viktorii Plzeň, která v šesti odehraných kolech neztratila ani bod.

„Tohle jsou skvělé zápasy. Je to umocněné tím, že hrajeme doma. Víme, jak skvělá atmosféra tu byla na poslední ligový zápas na jaře s Plzní. Byla to nejlepší atmosféra, jakou jsem kdy zažil. Nemůžeme se dočkat, už aby zápas začal,“ těší se na souboj s Plzní trenér Slavie Jindřich Trpišovský.

Zrychlený tep mají i v Plzni. „Je pravda, že nás čeká zápas s aspirantem na titul, takže z našeho pohledu jde o hodně důležité utkání,“ řekl trenér Plzně Pavel Vrba, jehož tým zatím dostal pouhé dva góly a do Prahy tak přijede s nejlepší obranou v lize.

Slavia má zase se čtrnácti vstřelenými góly nejlepší ofenzivu v nejvyšší soutěži.

„Čeká nás mužstvo, které je velice ofenzivní. Trenéři, kteří tam jsou, hodně lpí na útočné fázi, na vysokém presinku a věcech, které s tím souvisí. Může to být zajímavá konfrontace nejlepšího útoku proti nejlepší obraně. Uvidíme, kdo z toho vyjde líp,“ dodal Pavel Vrba.

Viktoria prohrála v Edenu poslední čtyři ligové zápasy. A nevstřelila v nich ani gól. Naposledy podlehli Západočeši na jaře v Edenu 0:2.

„Je nám jasné, že Plzeň se ze zápasu určitě poučí a bude z něj vycházet,“ prohlásil trenér Slavie Jindřich Trpišovský.

Uhájí v Praze fotbalisté Viktorie Plzeň neporazitelnost a zůstanou v čele tabulky?

Ilustrační foto
Čím zláká Plzeň turisty? Kulturou, továrnami i válečným muzeem