A to i přesto, že nastoupili bez zraněných útočníků Chorého a Vydry i slovenského reprezentačního záložníka Jirky. Zastoupil je mladý záložník Pavel Šulc, jenž si připsal hattrick.

„Trošku jsem ho potrápil, když musel dotrénovat. Pavel to uchopil správně, chytil formu. Je technicky velice zdatný, má výborné herní myšlení. Dříve se potýkal s produktivitou, ale zdá se, že se i v tomhle posunul dopředu,“ chválil střelce plzeňský kouč Miroslav Koubek.

V základu nastoupil i záložník Traoré a trenérovi se za důvěru odvděčil hned po osmi minutách, když si zpracoval nepovedený odkop gólmana Janáčka a dlouhým lobem ho poslal za záda budějovického brankáře – 0:1.

„Ibra se z ničeho nepodělá, je silný na balonu. Není nejrychlejší, ale má jiné přednosti,“ vyzdvihl trenér i jeho.

Ještě než dozněly oslavné chorály početné skupiny fanoušků Viktorie, kteří vyrazili svůj tým povzbudit na jih Čech, viktoriáni se prosadili podruhé. Brazilský záložník Cadu centroval z levé strany, Durosinmi sklepl míč na Šulce a ten ho poslal pod břevno domácí branky – 0:2.

Ve 14. minutě měl další plzeňský gól na noze Bucha, ale v jasné šanci přestřelil. Za další čtyři minuty pálil stejný hráč do tyče. Teprve pak se o slovo přihlásili i domácí, dlouho bez kloudnější akce.

Až v nastaveném čase přišel před plzeňskou brankou blesk z čistého nebe. Kapitán Hejda zahrál v šestnáctce nešťastně rukou a domácí Hora nařízenou penaltu bezpečně proměnil – 1:2.

Vykřesal tak pro Dynamo do druhého poločasu naději.

Jenže tu sfoukl hned po nástupu do druhé půle Bucha, který propálil gólmana Janáčka potřetí. A když se v 72. minutě prosadil po trestném kopu hlavou Šulc, zdálo se být rozhodnuto. Jenže dvě minuty na to dal Dynamu další naději Osmančík, jenž snížil na 2:4. Ale viktoriáni drama nepřipustili, naopak Šulc z penalty v nastaveném čase završil hattrick a jistil vítězství 5:2.

„Byla to ukázka dobré sportovní formy, ale i vůle a soudržnosti. Hráli jsme dobrý fotbal. Myslím, že jsme domácí zaskočili hrou na jeden hrot a pod ním jsme měli dva čipery Buchu a Šulcika, kteří hráli skvěle,“ pochvaloval si plzeňský kouč Koubek.

Teď může v klidu chystat svůj tým na čtvrteční odvetu 3. předkola Evropské konferenční ligy, k níž pojedou viktoriáni na Maltu k zápasu s Gzira United s pohodlným náskokem 4:0.