A teď ho čeká zatím nejtěžší oříšek, od 16.30 hodin nastoupí v hlavním městě asijské země proti v FC Astana. „Zatím jsme se tady jen dobře vyspali na hotelu a dali si malou procházku,“ usmál se Lukáš Kalvach na středeční tiskové konferenci, předzápasový trénink na umělé trávě Astana Areny ho teprve čekal.

Po něm byli viktoriáni vcelku spokojeni s kvalitou hřiště.

Nedávno jste hráli s Tobolem, lze tyhle týmy nějak porovnat?
Ti soupeři jsou si podobní, jen Astana je kvalitnější. Mají v týmu víc výrazných individualit, už je to přece jen skupinová fáze. Ale my jsme sem přijeli s tím, že chceme uspět.

Hrát se bude na umělé trávě. Jak jste se připravovali a do jaké míry to bude problém?Poslední tři dny jsme trénovali na umělce v Plzni. Tady bude určitě kvalitnější, když se na ní hrajou evropské poháry. Tedy aspoň na videu vypadala dobře. (usměje se) Za mě je to lepší než drniště jako bylo v Kosovu. Myslím, že to nebude velký problém.

Mešita v Astaně
Astana. Moderní město s temnými zákoutími, kde je i mešita mezi mrakodrapy

Vypadá to, že se bude hrát i se zataženou střechou. Zažil jste už jste někdy něco podobného?
Po střechou jsem fotbal ještě nikdy nehrál. (úsměv) Zdejší arena vypadá hezky. Očekávám, že přijde hodně lidí a budou domácí hnát dopředu. Atmosféra bude bouřlivá a my si s tím musíme poradit a zvládnout to.

Vy máte poměrně zkušenosti, co byste řekl o kazachstánském fotbalu?
Kairat, to už je pět let, moc si to nepamatuji. Ale všechny ty týmy Kajrat, Tobol i Astana mají podobně poskládané týmy, je v nich i hodně cizinců, hrají podobným stylem. Mají svoji kvalitu, hráči jsou dobře individuálně vybavení.

Vše je připraveno. Astana Arena den před zápasem s Viktorií Plzeň.
Fotbalisté Viktorie se v Astaně pokusí přidat další body v Evropě

Co teď čekáte od Astany?
Myslím, že soupeř bude dobře bránit, čekat na naše chyby, které budou chtít potrestat. Mají dobré individuality vepředu a budou se je snažit využít