Pod vrcholky Alp zamíří v rámci autobusových zájezdů, letecky i individuálně auty. „Vím, že nás pojede do Švýcarska podpořit hodně fanoušků a chci říct, že si toho vážíme a na hřišti nechá tým všechno,“ slíbil plzeňský záložník Pavel Šulc, jenž se díky dvěma vstřeleným gólům při sobotním ligovém vítězství v Pardubicích (3:2) osamostatnil se 13 góly na čele nejlepších kanonýrů FORTUNA:LIGY.

Zdroj: Deník

Teď je ale potřeba přepnout na evropský level. Plzeňské fotbalisty čeká na cestě za historickým úspěchem, kterým by postup do čtvrtfinále bezesporu byl, těžký soupeř.

V cestě jim stojí FC Servette, druhý tým švýcarské ligy ze Ženevy. Ale viktoriáni se na parádní cestě letošní Konferenční ligou, v níž nepoznali hořkost porážky, nehodlají jen tak zastavit.

„Budeme chtít uspět a uhrát co nejlepší výsledek pro domácí odvetu,“ má jasno Šulc, který ale v Ženevě kvůli trestu za žluté karty nastoupit nemůže.

O to víc se těší na domácí odvetu, která definitivně rozhodne o postupujícím mezi nejlepších osm celků. Ta se hraje ve čtvrtek 14. března od 18.45 hodin v Doosan Areně.

Plzeňský záložník Jan Kopic pamatuje také zápas skupiny Evropské ligy ve švýcarském Luganu, v němž viktoriáni v říjnu 2017 prohráli 2:3, stejného soupeře pak doma porazili 4:1.
Už jsem se v hlavě chystal na penalty, vzpomíná Kopic na poslední osmifinále

Na zítřejší cestu do Švýcarska se svěřenci trenéra Miroslava Koubka naladili ligovým vítězstvím v Pardubicích. Tam hráli od úvodní minuty proti deseti a v 49. minutě už vedli 3:0, aby se nakonec strachovali o nejtěsnější vítězství 3:2.

Zdroj: Youtube

„Jsme rádi, že jsme to zvládli, před pohárovou Evropou jsme se dobře naladili. Teď se můžeme s čistou hlavou připravovat na čtvrteční zápas,“ vrátil se ještě k zápasu v Pardubicích levonohý záložník Jan Sýkora.

Ten v Pardubicích nastoupil po hodině hry ke svému 200. ligovému utkání. A v Ženevě bude právě on jedním z adeptů, který by mohl na postu pod hrotem nahradit vykartovaného Šulce.