Západočeši zvládli v minulé sezoně zápasy s Duklou na jedničku – doma zvítězili 4:0 a v posledním kole vyhráli na Julisce rovněž vysoko 5:1.

„Tehdy to bylo trochu jiné utkání, nám ani Dukle víceméně o nic nešlo. Dukla byla zachráněná, my jsme měli jistý titul a oba jsme si chtěli zahrát fotbal,“ říká trenér Viktorie Pavel Vrba.

„Teď to bude úplně jiný zápas. Rozbíhá se nový ročník, oba týmy začínají s nulou a oba budeme chtít bodovat. Určitě to nebude tak otevřený fotbal jako v posledním jarním kole,“ míní plzeňský kouč, který ale nechce upouštět od ofenzivního způsobu hry.

„Věřím, že budeme předvádět útočný fotbal jako na podzim nebo v některých zápasech na jaře včetně utkání Evropské ligy. Na druhou stranu budeme chtít hrát i tak, abychom branku nedostali. Věřím ale, že proti Dukle předvedeme fotbal, který bude diváky bavit,“ prohlásil trenér Pavel Vrba.

Dukla se při doplnění mužstva zaměřila v létě na mladé hráče, přivedla jich sedm – Martin Chlumecký (21 let, Liberec), Dávid Bobál (22, přestup z Honvédu Budapešť), David Bezdička (22, návrat z hostování v Domažlicích), Daniel Souček (20, přestup ze Slavie), Štěpán Kunert (18, přestup z Bohemians 1905), David Breda (22, hostování z Jablonce), Ondřej Štursa (19, hostování z Viktorie Plzeň).

Ke změně došlo na Julisce i na postu trenéra. Odvolaného kouče Jaroslava Hynka vystřídal dosavadní asistent Pavel Drsek. „Plzeň známe, k trenérovi Pavlu Vrbovi mám obrovský respekt, což ale neznamená, že nebudeme chtít uspět. Když budeme hrát s Viktorkou desetkrát, tak se devětkrát může stát, že prohrajeme, ale podesáté, a to klidně může být teď v pátek, jim můžeme nějaký bod sebrat,“ vzkázal do Plzně trenér Dukly Pavel Drsek.