Viktoria v úterý smetla HJK Helsinky 5:0 a v součtu s venkovní výhrou 2:1 hladce postoupila do 3. předkola Ligy mistrů. To svěřenci trenéra Michala Bílka rozehrají v úterý v Kišiněvě proti Šeriffu Tiraspol. Generálku Viktoria absolvuje právě v Teplicích, které čtyřikrát za sebou porazila bez inkasované branky se skóre 10:0 a poslední tři duely vyhrála 1:0.

„Jsme jednoznačně rádi, že jsme dvojzápas s Helsinkami zvládli. Ale v žádném případě nějak nepreferujeme jednu soutěž před druhou. Chceme zahájit ligu dobře. Už jsme o tom mluvili s hráči, že liga a evropské poháry jsou pro nás na stejné čáře. Neříkám, že v Teplicích neuděláme nějaké změny. Může se to stát, uvidíme, jaký bude zdravotní stav hráčů. Ale start ligy je pro nás velmi důležitý,“ uvedl trenér Viktorie Bílek.

Milan Havel odehrál proti Helsinkám ve druhém předkole Ligy mistrů celých 90 minut. Teď už je on i jeho spoluhráči myšlenkami na prvním utkání domácí FORTUNA:LIGY.  
Viktoria Plzeň začíná cestu za obhajobou titulu v Teplicích

Navzdory síle Plzně a teplickým peripetiím se záchranou první ligy domácí trenér Jiří Jarošík vzhlíží k dnešnímu utkání s optimismem a s vírou, že jeho tým nedá favoritovi nic zadarmo. „Čeká nás velmi dobrý soupeř, který nám to nyní v předkole ukázal, na zápas se ale moc těšíme a budeme je chtít doma potrápit, protože rozhodně nechceme doma prohrávat,“ řekl na klubových stránkách Jarošík.

Jubilejní třicátý ligový ročník bude mít několik novinek: Týmy mají možnost nominovat k utkání až 22 fotbalistů, zvýšil se tak počet náhradníků ze sedmi na jedenáct. Počet střídání zůstává stejný, tedy pět střídání v rámci třech přerušení hry. Všechna utkání FORTUNA:LIGY se budou hrát s jednotným míčem značky Select.

S balony této značky se hrají nejvyšší soutěže v Portugalsku, Nizozemsku, Dánsku, Švédsku, Norsku či Belgii. Míče Derbystar od Selectu používá i Bundesliga.

Plzeň - fotbal Liga mistrů předkolo FC Viktoria Plzeň x HJK Helsinky
Viktoria bude při losu čtvrtého předkola mezi nasazenými