Zahraniční média stále častěji spekulují o tom, že českou ligu po dvou letech opustí. Psalo se o zájmu britského Brightonu, bundesligových klubů Wolfsburgu a Stuttgartu, ale televizní stanice Sky Sport přišla s tím, že ústně domluvený s německým Eintrachtem Frankfurt.

Mělo by jít o transfer za zhruba 10 milionů eur (cca 245 milionů korun), což není pro Plzeň nezajímavá částka.

Rafiu Durosinmi nastoupil v přípravě proti pražské Dukle s kapitánskou páskou. Zatím potvrzuje pověst střelce. Foto: fcv
Mladík, který pochází z královského rodu, bude dál střílet góly za Viktorii

Loňský vítěz Evropské ligy hledá náhradu za Randala Kolo Muaniho, jenž v létě zamířil do Paris SG. Jednání mezi oběma kluby jsou podle Sky Sport v pokročilé fázi.

To však na dotaz ČTK mluvčí plzeňské Viktorie vyvrátil. „Aktuálně neleží na stole žádná konkrétní nabídka, která by splňovala naše představy. O přestupu tedy nemůže být v tuto chvíli řeč,“ uvedl Václav Hanzlík.

Durosinmi je podle dřívějšího prohlášení plzeňského klubu až do konce podzimu mimo hru. „Doba pauzy se těžko odhaduje, je velmi individuální. Rafiu má naši plnou podporu a veškerý špičkový servis klubových lékařů i fyzioterapeutů,“ prohlásil po jeho zranění Daniel Kolář, sportovní ředitel Viktorie.

Teď se zdá být možné, že 20letý rodák z Lagosu už plzeňský dres neoblékne. Měsíc po zranění je se šesti góly a pěti asistencemi stále nejproduktivnějším hráčem FORTUNA:LIGY. Celkem v ní nasbíral 45 zápasů, v nichž vstřelil třináct gólů.