„Příprava není od toho, abychom lámali rekordy, ale abychom se ideálně nachystali na mistrovské zápasy. Je před námi obrovská porce zápasů a každý člen týmu se určitě dostane na hřiště,“ prohlásil po posledním přípravném zápase ve Španělsku Marek Bakoš, jedenz asistentů trenéra Miroslava Koubka.

Až na závěr pobytu u Středozemního moře přišla první ztráta plzeňské Viktorie,s dánským Aarhusem remizovala 2:2. Předtím si připsala dvě vítězství – s maďarským Ferencvarosem 3:1 a s ukrajinským Kryvbasem Kryvyj Roh dokonce 3:0.

„Na start ligy jsme dobře nachystaní. Čeká nás poslední týden a jdeme na to,“ doplnil bývalý vynikající útočník. Plzeňští fotbalisté začínají jarní část sezony pořádně zostra.

V sobotu přivítají od 18 hodin Mladou Boleslav.

„Těšíme se i na fanoušky. Atmosféra je na nich a já věřím, že jich bude hodně hned od začátku jarní části sezony,“ doplnil Marek Bakoš před domácí premiérou.

Unikátní projekt Viktorka do škol.
Viktoriáni rozdali tisíce lístků školákům za pololetní vysvědčení

V dalším týdnu pak čekají viktoriány dva zápasy venku, v úterý mají dohrávku v Ostravě na Baníku a v sobotu pak hrají v pražském Ďolíčku s Bohemians 1905.

Ale nejen o lize bude start jara v podání plzeňské Viktorie, na konci února nastoupí ke čtvrtfinále tuzemského poháru MOL Cup v Jablonci, kde o pár dnů později hrají i ligu.

Důležité datum je pro ně také 23. únor, kdy se dozvědí soupeře pro osmifinále Evropské konferenční ligy.

Je to toho opravdu hodně, povedlo se jim ve Španělsku vyladit formu?