Pro svěřence trenéra Michala Bílka to je v součtu se zápasy kvalifikací Ligy mistrů už třiatřicátý zápas bez porážky. Včera za ním šli viktoriány od první minuty se trefil Kopic, v závěru poločasu zvyšoval Bucha a po přestávce uzavřel brankový účet zápasu Mosquera.

„Nebylo to tak jednoduché, jak napovídá výsledek. Jsme rádi, že jsme zápas zvládli. Hodně nám pomohl gól v první minutě. Slovácko pak mělo víc ze hry, ale my jsme byli efektivnější, dali jsme tři góly,“ těšilo trenéra Michala Bílka vítězství 3:0 nad dalším českým účastníkem v evropských pohárech.

„Hned od první chvíle jsem byl rozhodnutý, že Vlkanova nastoupí, i když s námi absolvoval jen jeden trénink,“ uvedl kouč Viktorie Plzeň na adresu nejčerstvější posily.

Viktoriáni dali soupeři bleskový mat, už v první minutě otevřel Kopic skóre právě po přihrávce Vlkanovy – 1:0. Slovácko začalo po inkasované brance Plzně zlobit, ale žádnou z akcí nedotáhlo ke slibnému zakončení.

Nová posila Viktorie Plzeň Adam Vlkanova se sportovním ředitelem klubu Danielem Kolářem.
Plzeňská Viktoria hlásí posilu číslo 14. Z Hradce přichází záložník Vlkanova

Také domácí dál hrozili, jenže při slibném brejku ve 22. minutě si Vlkanova zpracoval míč rukou. Bucha pak pálil zpoza šestnáctky nepřesně a na konci úvodní půlhodiny ani dlouhán Chorý nedoskočil na přetažený centr. Ve 35. minutě si stejný hráč naskočil na centr Mosguery, ale jeho hlavička o zem se odrazila až nad branku. Na druhé straně vystihl Holzer malou domů Ndiyaeho, ale vybojoval jen roh. A jak první poločas začal, tak také skončil. Sýkora, jenž ve 45. minutě střídal zraněného Kopice rozjel po rohu soupeře brejk, na jehož konci dotlačil míč do sítě Bucha – 2:0.

V úvodu druhé půle se Slovácko dožadovalo penalty za ruku Hejdy, ale i VAR posoudil, že jí měl u těla. Slovácko pak bylo i nadále aktivnější, ale jejich šance sfoukl v 70. minutě Mosquera, jenž se nádherně položil do centru Jemelky a od břevna poslal míč do sítě – 3:0.

Další gólovou střelu Sýkory i hlavičku Jemelky obrana Slovácka odvrátila, viktoriány to ale mrzet nemuselo. Potěšitelné je i druhé čisté konto v řadě.

Teď už se Plzeňští můžou v klidu chystat na sobotní utkání v Liberci (16.00).