„Tato nabídka mě mile překvapila a upřímně říkám, že i potěšila. Jsem připravený pro národní tým odvádět maximální práci,“ prohlásil pro klubový Matúš Kozáčik, stejnou roli už zastával v roce 2022 i v reprezentaci Slovenska

„Zároveň chci ujistit, že nová funkce nebude mít vliv na mou práci pro klub, to budu samozřejmě dělat pořád na sto procent,“ doplnil 40letý rodák ze slovenského Dolného Kubína, který ale už více než dvacet žije v Česku, kde nejprve chytal a teď pokračuje v trenérském řemeslu.

Stoper Viktorie Plzeň Robin Hranáč
ON-LINE: Na dotazy čtenářů odpovídal obránce Viktorie Plzeň Robin Hranáč

V roce 2002 přestoupil z Košic do Slavie, pak hájil i branku konkurenční Sparty a přes kyperský Anorthosis Famagusta se dostal před sezonou 2012/2013 do plzeňské Viktorie. S ní získal čtyři mistrovské tituly a po skončení hráčské kariéry v klubu zůstal jako trenér gólmanů.

„Matúš Kozáčik podle mě patří mezi nejlepší trenéry brankářů, kteří u nás aktuálně působí. Tato nabídka je oceněním pro celý náš klub i pro něho samotného a jsme rádi, že se mohl stát součástí české reprezentace,“ uvedl ke Kozáčikově angažmá u české reprezentace Adolf Šádek, generální ředitel Viktorie Plzeň.

Páteční trénink fotbalistů Viktorie Plzeň sledoval i reprezentační kouč Ivan Hašek se svým realizačním týmem.
POHLEDNICE: Nováčka v dresu Viktorie potěšila návštěva reprezentačního kouče

„Jsem si jistý, že je schopný odevzdat maximum jak na klubové, tak reprezentační úrovni. I proto jsme mu toto angažmá jednoznačně schválili,“ dodal Šádek.

Kozáčik by se tak znovu mohl pracovně potkat s Jindřichem Staňkem, kterého velmi dobře zná z plzeňského angažmá.