V hlasování na klubovém webu ho zvolili samotní fanoušci a bude jím čtrnáctiletý Jára, žák 8. třídy z plzeňské 25. ZŠ. „Nemůžu tomu uvěřit, že jsem vyhrál. Strašně se těším na atmosféru. A doufám, že bude co nejvíce fanoušků a kluci vyhrajou,“ přeje si.

Během pátečního dopoledne absolvoval v Doosan Areně generální zkoušku a v neděli pojede naostro.

| Video: Youtube

Už dopředu je jasné, že plzeňská Doosan Arena bude zaplněná. Fandit bude také přes tisíc dětí, které malovaly hráčům portréty a nejlepší z nich, které vybírali fotbalisté Viktorie i trenér Miroslav Koubek, představí klub na webu i velkoplošných obrazovkách při zápase. Přichystány jsou i další aktivity.

Jako poděkování vyrazili vybraní hráči dětem osobně poděkovat a předat jim vstupenky. Například Robin Hranáč zamířil na 33. ZŠ, kde to sám zná. „Hlavně mě překvapilo, jaké množství portrétů děti nakreslily a byly fakt povedené. Během návštěvy jsem všem poděkoval, odpověděl na řadu dotazů, rád jsem se i podepsal. Bylo to příjemné setkání,“ říkal stoper, jenž je společně s Pavlem Šulcem patronem nedělního utkání.

| Video: Youtube

Na 25. ZŠ na Slovanech zamířil Milan Havel. V aule na něj čekalo přes 200 dětí, které je přivítaly tradičním viktoriánským pokřikem červená – modrá, Viktorka – Plzeň. Následovala téměř hodinová debata a autogramiáda. „Některé otázky byly náročné, bylo vidět, že děti mají o klubu detailní přehled a zajímaly je i maličkosti,“ směje se Milan Havel.