„Dvakrát po sobě jsme prohráli, vždycky zbytečně. Nejsou to příjemné pocity,“ přiznal Michal Bílek při on-line rozhovoru s novináři.

A připustil, že konec v pohárové Evropě může znamenat zúžení hráčského kádru. „Se šéfem klubu o tom mluvíme. Rozhodne se v nejbližších dnech,“ dodal trenér Viktorie, že se blíží konec přestupových termínů v jednotlivých zemích.

Ve většině západních zemí je to už poslední srpnový den, třeba v Polsku 1. září, na Slovensku o pět dnů později, 7. září v Rusku a o den později v Česku a Turecku.

Zkuste porovnat vaše pocity teď, dejme tomu se čtvrtečním dopolednem?
Dvakrát po sobě jsme prohráli důležitý mač, takže to nejsou příjemné pocity. Nejen u mě, ale u všech v klubu. Obě porážky byly zbytečné. Končí nám období, v němž jsme sehráli hodně utkání. Věřím, že nám pauza prospěje, že si kluci odpočinou, něco zase natrénujeme a pak zase předvedeme svoji sílu.

Budou u toho všichni hráči ze současného kádru, nebo vás čeká jeho zužování?
Abych řekl pravdu, se šéfem klubu o tom mluvíme. Ale zatím netuším, jaký bude závěr. Rozhodne se však v nejbližších dnech, protože přestupní termín končí. Pokud se něco stane, tak se to musí seběhnout velmi rychle.

Jakou vy máte představu o složení mužstva?Teď o tom nepřemýšlím, v hlavě mám ještě zápas. O tom, jaký bude kádr, rozhodneme během následujících pár dnů, od teď se tomu budeme věnovat.

Jedna změna už nastala, z Polska přišel Jan Sýkora a vy jste ho hned proti Hradci postavil. Jak se vám jeho výkon líbil?
Předvedl svoje kvality, v první půli patřil k těm aktivnějším. Určitě bude posilou, když potrénuje a zlepší fyzickou kondici. Herní vytížení u něho nebylo v poslední době velké. Jsem přesvědčený, že nám pomůže. Škoda, že nevyužil svoji šanci v první půli.

Bylo hodně složité zmobilizovat tým po čtvrteční porážce v Sofii?
Kluci toho měli dost, proto někteří z nich nehráli od začátku. Ale tím se nechci zaobírat. První půli jsme chytili dobře. Škoda, že jsme z toho nedali nějaký gól. Pak jsme začali být pasivní, vyústilo to v nádhernou branku soupeře. Poté jsme si vytvořili tlak, ale do kloudné střelecké přiležitosti jsme se nedostali.