Na pravé straně bylo jasné, že se vrátí Radim Řezník, jenž už hrál druhou půli s Teplicemi. Ale kdo nalevo?

Nabízelo se, že trenér Michal Bílek stáhne do defenzivní čtveřice Jan Sýkoru. Ale plzeňský kouč nakonec ukázal na Eduarda Santose.

A byla to dobrá volba!

„Hrál na nezvyklém postu levého obránce a myslím, že to zvládl dobře,“ uvedl Michal Bílek na adresu 24letého Brazilce, jenž nastoupil ve FORTUNA:LIZE, v níž nasbíral téměř 60 zápasů, ale poslední loni 11. prosince.

V dresu Karviné byl u porážky 1:2 ve Zlíně.

Letos v únoru pak zamířil na hostování do Plzně.

A teď si tedy odbyl soutěžní premiéru ve viktoriánském dresu, i když minulý týden už hrál za juniorku v ČFL proti Rakovníku (2:0). První půli na levém beku a reportéra Deníku příliš nenadchl, zlepšil se až po přestávce, kdy se přesunul na stopera. „To je jeho post, tam s ním počítáme víc,“ připustil i trenér Plzně Michal Bílek.

V sobotu ale Eduardo Santos zvládl i záskok na levém beku, už v první půli se dostal dvakrát do zakončení. Nejprve střílel vedle nohou a stejně nepřesný byl i jeho pokus hlavou ve 25. minutě.

„Je to vysoký, soubojový hráč. Snažil se podporovat ofenzivu,“ pochvaloval si kouč plzeňské Viktorie. A v 53. minutě pobavil Eduardo Santos všechny plzeňské příznivce netradiční kličkou, při níž oklamal domácího beka, ale efekt to nepřineslo.

A Eduardo Santos mohl být i hrdinou zápasu, v 83. minutě mu přiťukl balon Beauguel, brazilský zadák zpoza šestnáctky vypálil pravou nohou, ale jablonecké brankář Hanuš jeho pokus konečky prstů vytáhl na roh.

Pár minut na to Eduardo Santos musel kvůli křečím střídat, na hřiště šel místo něho Luděk Pernica. Ale po závěrečném hvizdu se musel Brazilec na hrací plochu vrátit, aby převzal cenu, protože televizní diváci ho zvolili Hráčem zápasu.

Začal velmi slibně, jak bude v Plzni pokračovat?