A nově se jim hlásil Ibrahim Traoré, 34letý záložník z Pobřeží slonoviny, který působí v Česku od roku 2014. Dva roky hrál druhou ligu v Táborsku, pak přestoupil do Zlína a od září 2018 byl ve Slavii, s níž získal tři ligové tituly. V poslední době už ale nenastupoval pravidelně.

Teď se tedy zkusí prosadit v plzeňské Viktorii. „Ibrahim má svolení zapojit se do přípravy Viktorie Plzeň. Forma jeho působení v našem týmu se bude řešit v nejbližších dnech,“ okomentoval nástup Traorého do letní přípravy generální ředitel plzeňského klubu Adolf Šádek.

Traoré je vedle navrátilců z hostování (Jedlička, Sváček, F. Čihák, Cadu, Kronus) a mladíků z béčka (Gaszczyk, Paluska, Hašek) jediná nová tvář v zatím 29členném kádru. K němu je třeba připočítat Šulce s Hranáčem, kteří odletěli s národním týmem do 21 let na Euro do Gruzie.

Později se do přípravy plzeňské Viktorie zapojí také krajní záložník Erik Jirka, jenž si plní povinnosti u slovenské reprezentace, a mladý gólman Viktor Baier, který je na zahraničním turné se Světovým výběrem Bayernu.

Viktor Baier si zachytal na podzim v dresu Viktorie Plzeň juniorskou Ligu mistrů i v akademii slavné Barcelony.
Mladého brankáře Viktorie si vybral Bayern do týmu světa pro kemp v Argentině

Reprezentační povinnosti si u týmu Beninu plní i stoper Mohamed Tijani, jehož budoucnost se bude řešit v nadcházejících dnech.

Další zkušený zadák Luděk Pernica absolvuje rehabilitaci po operaci kolena. V kádru zůstává i krajní bek Radim Řezník, který jedná s klubem o nové smlouvě.

Plzeňskou kabinu naopak po vypršení kontraktu opustili Pilař (Hradec Králové), Kaša, Káčer, Čermák (všichni Dunajská Streda), Hybš (Bohemians 1905) a Falta, hostování skončilo brankáři Zadražilovi (Táborsko).

První společný trénink absolvují viktoriáni v úterý dopoledne.

Kádr Viktorie
Brankáři: Baier (zapojí se po turné Světového výběru Bayernu Mnichov), Jedlička, Staněk, Sváček, Tvrdoň.
Obránci: F. Čihák, Havel, Hejda, Holík, Hranáč (zapojí se po ME U21), Jemelka, Paluska, Pernica (v rekonvalescenci), Řezník.
Záložníci: Bucha, Gaszczyk, Jirka (zapojí se po kvalifikaci ME), Kalvach, Kopic, Květ, Mosquera, Cadu, Ndiaye, Sýkora, Šulc (zapojí se po ME U21), Traoré, Vlkanova.
Útočníci: Durosinmi, Hašek, Chorý, Kliment, Kronus, Vydra.