Posledně jmenovaný střídal Hořavu, ale kvůli drobným zdravotním komplikacím vynechal celý domácí zápas se Spartou. „Proti Liberci jsem připravený hrát bez omezení,“ hlásil Pavel Bucha.

Jaký očekáváte zápas?

Velice zajímavý, protože oba týmy mají dostatečnou motivaci a hrají o hodně. Liberec bojuje o evropské poháry a my hrajeme doma a chceme se rozloučit s fanoušky a se sezonou vítězně. Ale hlavně je to bude poslední utkání Romana Hubníka za Viktorii Plzeň, proto máme velkou motivaci uspět. Takže očekávám kvalitní zápas v tempu a nasazení.

Jak jste vnímal Romana Hubníka jako spoluhráče?

Od té doby, co jsem v Plzni, jsem k němu vzhlížel. Ihned na mě zapůsobil jako velký profík a spoustu věcí jsem si v tomto ohledu od něj vzal. Je neuvěřitelné, jak ve svém věku na sobě pracuje, kolik toho pro sebe dělá mimo hřiště. Pamatuji si, že po tréninku jsem ho ještě vídával mezi posledními v posilovně. V kabině byl vůdčím typem a lídrem, který byl všem nápomocný. Když jsem přicházel do Plzně, choval se přátelsky a ochotně se vším pomoci. Roman je skvělý člověk a hráč, který má za sebou nádhernou kariéru. V Plzni toho spoustu dokázal, takže se s ním chceme v posledním utkání pořádně rozloučit a udělat mu ten poslední den hezčí.

Poslední zápas sezony, takže se nebude nač šetřit. Myslíte si, že to zvedne kvalitu zápasu?

Tím, že jde o poslední zápas sezony, budeme chtít do toho dát maximum. Po zápase nás čeká nějaká doba odpočinku, takže se proti Liberci na hřišti každý vydá.

Pohybujete se na čele ligové produktivity. Říkáte si, že musíte přidat branku nebo asistenci, abyste zaútočil na prvenství?

Chtěl bych, ale budu muset dát Liberci pět gólů. Tak uvidíme, co z toho bude.