Už je jasno. Prvním soupeřem fotbalistů Viktorie Plzeň na složité cestě do Ligy mistrů bude řecký vicemistr Olympiakos Pireus.

„Nebude to rozhodně jednoduchý soupeř. Navíc nás čekají klimatické podmínky jako v Larnace, i na to se musíme připravit. Uděláme všechno, abychom postoupili dál,“ okomentoval ve středu los ve švýcarském Nyonu plzeňský kouč Pavel Vrba. „Řecký fotbal je hodně silný, české týmy už se o tom několikrát přesvědčily,“ upozornil trenér Viktorie.

První utkání je na programu 23. nebo 24. července ve Štruncových sadech, odveta v dalším týdnu v přístavním městě nedaleko Atén.

Viktoriáni už na cestách pohárovou Evropou navštívili 28 států, ale do Řecka se vydají vůbec poprvé.

Olympiakos získal mezi lety 1997 a 2017 devatenáckrát titul. Celkem jich má na kontě čtyřiačtyřicet, z řecké ligy nikdy nesestoupil a přidal 27 triumfů v národním poháru. V posledních dvou sezonách však zaznamenal trochu ústup ze slávy, loni byl třetí a letos druhý, o pět bodů za PAOK Soluň.

V kádru týmu z Pirea jsou kromě Řeků hráči dalších 13 národností. Kapitánem je reprezentantant Fourtounis, který byl loni se 12 góly druhým nejlepším střelcem celé ligy. Egyptský útočník Hasan dal o jedinou branku méně.

„Čerstvé informace budeme teprve zjišťovat, protože řecké týmy se přes léto často hodně mění,“ doplnil trenér Vrba. Šance bude už na přelomu června a července, kdy se Pireus představí při dvou zápasech v Polsku.

„Řekové jsou známi tím, že fotbal hodně prožívají. Doma budou mít mimořádnou podporu, odveta bude hodně divoká,“ domnívá se Vrba, a protože soupeře vede portugalský kouč, očekává od Olympiakosu ofenzivní a kombinační fotbal.

V minulé sezoně hrál řecký tým skupinu Evropské ligy a společně s Betisem Sevilla postoupil do vyřazovací části, když za sebou nechal i slavný AC Milán. V play-off ho pak zastavilo Dynamo Kyjev.

Jak dopadne konfrontace s plzeňskou Viktorií?

Kdy a jak se hraje
1. zápas 2. předkola LM
23. nebo 24. července ve Štruncových sadech
odveta 2. předkola LM 30. nebo 31. července v Řecku, v proslulém kotli Karaiskakis Stadium s kapacitou 33 tisíc diváků
los 3. předkola LM 22. července, ještě před úvodním zápasem 2. předkola
Fortuna:liga Má na programu ještě před startem bojů o Ligu mistrů dvě kola, Viktoria hraje s Olomoucí a v Liberci