Viktoria vyhrála 2:1, Pernica byl důležitou postavou při prvním gólu Plzně. Jednatřicetiletý obránce centroval do pokutového území na volného Miroslava Káčera, který přihrával skórujícímu Beauguelovi. „Nebyl to nacvičený signál, ale spíš jsem periferně viděl, že se tam Miro pohybuje. Mára Suchý se stáhl na střed k Bogymu, Kačka dobře zpracoval balon a sklepl Bogymu, který to skvěle vyřešil,“ popsal branku na 1:0 Luděk Pernica.

Jaký byl zápas proti Mladé Boleslavi?

Do utkání jsme vstoupili dobře, první poločas jsme vyhráli 2:0. My jsme skvěle vyřešili útočné akce a nevybavuji si žádnou šanci soupeře. Druhý poločas jsme začali špatně, což už je taková naše klasika. Možná že to pramení ze strachu o výsledek. Hned ve 46. minutě se balon dostal za nás obránce a Škoda trefil břevno. Poté Boleslav snížila na 2:1, což je pro vedoucí mužstvo nepříjemné. Pak byla hra neurovnaná, neudrželi jsme balon a nevytvořili jsme si moc šancí. Výhra 2:1 je hodně cenná.

Boleslav vkročila skvěle do druhého poločasu, byla aktivní a vstřelila gól. Vzpomněl jste si na čtvrteční pohárový zápas s Brestem?

Trochu ano, ale hlavně výsledkem 2:1. Za vítězství jsme rádi a teď pojedeme zabojovat o postup do Jerevanu.

Výhra před odvetou s Brestem je důležitá…

Ano, protože každé vítězství se počítá, obzvlášť na začátku ligy, kdy první zápasy jsou ošidné. Nehraje se na krásu, ale důležité je urvat tři body.