Byl to podobný zápas tomu s Hradcem Králové. První poločas jsme odehráli dobře, byli jsme nebezpeční a bylo vidět, že kluci chtějí zápas zvládnout. Inkasujeme ale hodně smolné góly. Po vyrovnávací brance jsme znervózněli, což se projevilo v nepřesnosti. Chtěli jsme rozhodnout, ale dostali jsme lacinou druhou branku,“ okomentoval zápas trenér Viktorie Plzeň Michal Bílek.

Plzeňský kouč změnil rozestavení ze zaběhnutého systému 4-5-1 na ten se třemi stopery 3-5-2. Na lavičce náhradníků zůstal Milan Havel. Jan Kopic a Jhon Mosquera nebyli v nominaci na zápas kvůli zranění.

Prvních čtvrt hodiny zápasu byla nebezpečnější Bohemka, která z aktivity vytěžila jen hlavičku Dostála z deseti metrů doprostřed branky, kde stál plzeňský gólman Staněk.

Po čtvrthodině hry zahrozila Viktoria, kdy Vydrovu střelu zblokovala obrana Pražanů a odražený míč nasměroval Květ těsně vedle branky hostů.

Z další vážné akce už padl gól a radovali se domácí fotbalisté. V 28. minutě Bucha centroval z půlící čáry na rozběhnutého Sýkoru, který si ale přikopl míč ovšem volný balon z malého vápna poslal za Valeše Vydra – 1:0.

O necelých deset minut později nastřelil Chorý tyč hostující branky, ale rozhodčí mával ofsajd.

Krátce po změně stran bylo srovnáno. V 53. minutě centroval Beran, Kadlec trefil Chorého, od kterého se balon odrazil k Hejdovi a poté do plzeňské svatyně – 1:1.

V 60. minutě hlavičkoval Chorý do tyče a odražený míč napálil ve skluzu na dlouhou nohu Vydra mimo tři tyče.

„Celý týden jsme trénovali náběhy před bránu, tak jsem se snažil tam být. Měl jsem to bohužel na dlouhou nohu, ale měl to být gól,“ litoval střelec úvodní domácí branky Matěj Vydra, který hrál poprvé v základu.

Poté se gólové šance přelévaly na obě strany. Na Staňkovi ztroskotal Drchal, který o chvíli později z výhodné pozice přestřelil.

Na druhé straně Chorého hlavičku zlikvidoval Valeš.

V 82. minutě fauloval Kadlec unikajícího Klimenta, který by běžel sám na Valeše, a tsk rozhodčí Radina vytáhl červenou kartu. Klokani z Bohemians dohrávali v deseti hráčích.

Jenže góly vstřelili oslabení hosté. V 85. minutě nacentroval do plzeňského vápna Kovařík, odražený balon se dostal k osamocenému Köstlovi, který hlavou dostal míč za Staňka – 1:2.

Pokusy Viktorie o vyrovnání končily mimo branku Bohemky, a tak Plzeň prohrála 1:2.

„Smolné utkání. Za stavu 1:0 jsme ho měli pod kontrolou, ale pak si dáme vlastní gól a druhý jakbysmet. Myslím si, že už máme na sobě deku, co se týče obrany, protože to není první vlastní gól,“ řekl Vydra.

FORTUNA:LIGA má teď reprezentační přestávku a po ní v sobotu 1. dubna hraje Viktoria v Mladé Boleslavi.

Plzeň bude dohánět pětibodovou ztrátu na vedoucí dvojici pražských S. „Podle mě Sparta i Slavie začnou ztrácet. Čeká je vzájemný zápas, my hrajeme na Spartě. Musí se k nám ovšem přiklonit i štěstěna,“ tvrdil Vydra.