A dá se očekávat, že tomu tak bude i v nedělním šlágru s pražskou Slavií. Ten se hraje v Doosan Areně od 17 hodin.

A současná forma sešívaných nahání strach, ve středu večer v Lize mistrů zle prohnali i slavnou Barcelonu, s níž padli po boji 1:2.

Romane, sledoval jste středeční zápas?

Samozřejmě, kdo by si to nechal ujít. Ale my dobře víme, co od Slavie můžeme očekávat. Takže jsem jejich hru nijak zvlášť nestudoval, podíval jsem se jako každý jiný fanoušek fotbalu.

A co jste říkal na výkon Slavie?

Měli tam pasáže, kdy dostali Barcelonu pod tlak. Na druhou stranu soupeř nedotáhl některé brejky. A díky tomu mohla Slavia urvat i nějaký ten bodík.

Slavia obhajuje titul, teď vede českou ligu o šest bodů. Zdá se, že je ve formě. Existuje vůbec šance, jak ji zastavit?

Mají velmi dobré mužstvo, o tom není pochyb. Ale i my máme kvalitní hráče, v minulé sezoně jsme je doma dokázali porazit. Na to budeme chtít navázat. I oni mají svoje slabiny, zkusíme je využít. ale jen když odevzdáme na hřišti maximum, máme šance znovu uspět.

V Edenu jste zase dvakrát prohráli. Jak významnou roli hraje domácí prostředí?

Víme, že máme doma sílu, neztrácíme tady lehce body. Věřím, že právě domácí prostředí může sehrát důležitou roli. I ve fotbale to tak bývá, že se každému hraje lépe před vlastními fanoušky.

A před nimi jste také minule porazili Baník 3:0. Nakopne vás to?

Jasně, máme na co navazovat. Dařilo se nám kombinovat, vytvořili jsme si řadu šancí, jen jsme jich mohli víc využít. Ale se Slavií musíme také dobře bránit, nesmíme je pouštět do šancí. Víme, že tentokrát bude soupeř ještě o level těžší. Takže i my musíme zahrát lépe.

Robert Vágner
Vágner před šlágrem: Na Slavii vzpomínám rád, ale fandím Viktorce