„My jsme hlavně rádi za vítězství, dali jsme čtyři góly. To je velmi pěkné,“ vyprávěl pak novinářům. „Rozhodně to nebyl tak jednoznačný zápas, jak by mohl napovídat konečné výsledek. Dělali jsme tam zbytečné chyby a pouštěli jsme Liberec do šancí,“ říkal Procházka.

Důležitý byl váš gól z trestného kopu na 1:1. Takhle jste to zamýšlel?

Jo, přesně to jsem chtěl, aby střelu tečoval hráč ve zdi. (úsměv) Ne vážně, já jsem čekal na postavení brankáře, on se posunul víc do středu. Tak jsem zvolil střelu na jeho stranu, naštěstí tam byla ta lehká teč.

Byl to druhý přímý kop Plzně v zápase, ten první zahrával Lukáš Kalvach. Musel jste hodně bojovat o šanci jít kopat?

Ani ne. Bylo to spíš dohodou. Už jsme se bavili u toho prvního, kde jsme se rozhodli, že půjde Kalvi. Ten druhý už jsem si vzal já. Jsme určení oba a kope ten, kdo se cítí lépe, věří si.

Pomohlo vám hodně vyloučení Baluty a gól na 2:1 ještě do přestávky?

Samozřejmě, že to vyloučení zápas ovlivnilo. A co se týče toho gólu, byli jsme rádi, že jsme to otočili ještě do poločasu. Víte, jak to bývá, když se vám nepovede brzy dát gól. Může přijít nervozita, hůř bychom se do obrany Liberce dostávali. Ten gól byl hodně důležitý.

Zatrnulo vám, když Roman Hubník v 28. minutě fauloval Malinského? Nebál jste se, že by mohl být vyloučen?

Vůbec jsem se nad tím takhle nepřemýšlel. Ani jsem nevěděl, že Hub už má žlutou kartu.

Jak velkou může být tohle vítězství po dvou zaváháních vzpruhou?

Byl to velmi důležitý zápas, hlavně po psychické stránce. Po těch ne úplně přesvědčivých výkonech a ztrátách bodů. Věděli jsme, že Liberec je těžký soupeř, ale nic jiného než tři body jsme nechtěli. Takže to dopadlo podle našich představ.

Plzeň s Libercem už 15 zápasů v řadě neprohrála. Čím to je, že se vám proti nim tak daří?

O té statistice jsme se vůbec nebavili. Ale lépe se nám hraje proti týmům, které chtějí hrát fotbal, nejsou zatažení před šestnáctkou, nemusíme je tolik dobývat. Liberec má šikovné hráče, hraje ofenzivně.

Zase jste ale inkasovali. Není to trochu problém, že se vám nedaří zápasy odehrát vzadu na nulu?

My jsme měli hned na začátku čistou šanci, kdy šel Krmi (Krmenčík) sám na bránu. I v minulých zápasech jsme měli úvodní tlak, ale když nevyužijete šance, soupeř to potrestá. Samozřejmě, že bychom vždy raději vedli. Ale nemyslím si, že to je problém. Chceme na soupeře vlétnout, i se nám to celkem daří, jen nedáváme góly.