Do nadstavby o titul vstoupí fotbalisté Viktorie Plzeň dnešním zápasem s 1. FC Slovácko, který má v Doosan Areně výkop v 18 hodin. „Chceme posbírat co nejvíce bodů, abychom minimálně udrželi naši současnou pozici,“ postavil před viktoriány jasný cíl plzeňský asistent Pavel Horváth.

„A uvidíme, co se bude dít před námi,“doplnil s tím, že případné vítězství nad Slováckem jeho týmu pojistí třetí příčku. „My se samozřejmě také chceme odvděčit fanouškům za jejich podporu v celé sezoně,“ vzkázal plzeňskému publiku, které se snaží klub nalákat i na unikátní outlet dresů.

close Poprvé od začátku po příchodu do Plzně nastoupil reprezentant Matěj Vydra. Na snímku ho brání Vlastimil Daníček, který prvním gólem nasměroval domácí Slovácko k vítězství 2:0. info Zdroj: fcv/Ondřej Pastor zoom_in

V tom Slovácka přijede do Plzně i viktoriánská legenda Milan Petržela, jenž sice oslaví v červnu 40. narozeniny, ale na fotbalovém pažitu dokáže stále ještě potrápit mnohem mladší protihráče. Na západě Čech mu stále dost lidí drží palce, ale teď si jistě všichni přejí, aby neodjel jako vítěz.

„Slovácko je nepříjemný soupeř. Mají v kádru řadu třicátníků, kteří drží stabilní výkonnost,“ varoval Horváth před kvalitou soupeře. „Rozhodovat můžou maličkosti a standardky,“ pokračoval asistent hlavního trenéra Michala Bílka, který opět nebude mít k dispozici kompletní hráčský kádr. „Uvidíme až před zápasem, kdo bude fit a připravený nastoupit,“ dodal Horváth.

Promo Kanonýr Deníku

V základní části Slovácko ve Štruncových sadech prohrálo 0:3, ale doma oplatilo Viktorii porážku 2:0, když právě Petržela svůj bývalý klub v 63. minutě dorazil. Slovácko je po 30. kole se 46 body páté. Stále ještě teoreticky může předstihnout i třetí Plzeň (57 bodů), ale spíš svede boj s Bohemians 1905 (48 bodů) o třetí příčku. Který z těchto týmů vstoupí do nadstavby lépe?