„Už se těším na ostré zápasy. Potřebujeme doma začít za tři body,“ prohlásil před sobotním mačem s Hradcem Králové v Doosan Areně.

Honzo, jak se těšíte na start jarní části ligy?
Moc. Tahle pauza byla nezvykle dlouhá, takže i příprava se nám malinko natáhla. Všichni jsme dobře připravení, odpočatí. Teď už jenom to ukázat na hřišti.

Vy jste v závěru podzimu kvůli zranění chyběl. O to víc se teď těšíte, až znovu vyběhnete na trávník?
Samozřejmě. Jsem šťastný, že jsem teď zdravý, musím to zaklepat. Začínal jsem i dřív trénovat, takže mám za sebou opravdu dlouhou přípravu. Moc se těším na ostré zápasy.

K tomu prvnímu přijede do Plzně v sobotu Hradec Králové. Jakého čekáte soupeře?
Houževnatého, nepříjemného. Nesloží se, ani když jim dáte gól, pořád hrajou to svoje. Pamatuju se, že jsme s nimi začínali jaro i před rokem. Porazili jsme je 1:0, měli jsme to jen tak tak. Ani teď to nebude nic lehkého.

Nigerijský útočník Rafiu Durosinmi během soustředění fotbalistů Viktorie Plzeň ve španělském Benidormu.
Nejen obrovitý forvard. Kdo vlastně je zimní posila Plzně z Nigérie?

Ale zase máte hezké vzpomínky na venkovní utkání s Hradcem, po kterém jste v nadstavbě slavili mistrovský titul…Samozřejmě, to bylo něco nepopsatelného. Ale teď už je další sezona. První kola po zimní pauze jsou vždycky nepříjemná. Jsme první v tabulce, ostatní soupeři nás budou chtít co nejdřív dohnat. Potřebujeme doma začít za tři body.

Souhlasíte tedy s tím, že start do jarní části ligy je důležitý, abyste se vítězně naladili do dalších zápasů?
Jasně, dýchá nám na záda Slavia, také Sparta ucítila šanci. My nesmíme ponechat nic náhodě a získat tři body. To je hlavní cíl.

Stadion je téměř vyprodaný. Co byste na závěr vzkázal fanouškům?
Jsem rád, že si i v takovém počasí udělají lidi čas a přijdou nás podpořit. Za to jim patří dík! Doufám, že nebudou odcházet zmrzlí, ale šťastní, zahřátí naším fotbalem.