Sprintující konžský fotbalista prudce odcentroval před branku soupeře, kde se rybičkou vrhl po míči Jean -David Beauguel a hlavou ho poslal za záda bezmocného gólmana Šedy.

Obě zimní posily Viktorie, Kayamba s Beauguelem, při svém prvním startu v soutěžním utkání v barvách Viktorie předvedly parádní akci, na jejímž konci byl gól.

„S Joelem jsme se na podobné akci domlouvali před zápasem. Říkal jsem mu, aby hlavně centroval rychle. Poslal mi skvělý míč, mně stačilo jen nastavit hlavu,“ pochválil spoluhráče Beauguel.

„I pro něj to byl první zápas a je dobře, že si připsal takovou asistenci. Jsem rád, že jsem hned v prvním zápase skóroval. Je to dobré pro mé sebevědomí,“ komentoval vytáhlý forvard svůj první gól v lize v dresu Viktorie.

Plzeňský trenér Pavel Vrba oba aktéry branky Viktorie po zápase pochválil.

„Oba noví hráči podali slušný výkon. Podíleli se na vedoucí brance, takže z toho pohledu jsem spokojen,“ ocenil výkon dvou zimních posil kouč Plzně.

Radost z gólu však pokazila Beauguelovi remíza 1:1. „Nejsme šťastní, chtěli jsme si z Mladé Boleslavi do Plzně odvézt tři body,“ netajil zklamání rodák ze Štrasburku. „Bod je sice lepší než nic, ale dnes je to zklamání,“ doplnil hned po sobotním utkání Jean-David Beauguel.

Teď už se jeho myšlenky ubírají ke čtvrtečnímu zápasu s Dinamem Záhřeb.

„Těším se na první zápas před plzeňskými fanoušky. Doufám, že bude na tribunách narváno,“ vyzval francouzský útočník příznivce Viktorie k návštěvě prvního utkání vyřazovací části Evropské ligy.