Ale mnohem zajímavější jsou střelci branek při domácím vítězství Viktorie 2:1.

Zatímco na straně hostů čtyři minuty před půli otevřel skóre Dani Olmo, slavný odchovanec Barcelony, který sbíral v dresu Dinama první mezinárodní ostruhy, aby se pak vydal do bundesligy. Za Plzeň otáčel po přestávce skóre střelec vskutku sváteční – stoper Luděk Pernica.

Nejprve v 54. minutě vyvezl míč, posunul ho doleva na útočníka Beauguela, ten mu jej vrátil centrem do vápna a stoper si připsal svůj první gól v dresu Viktorie.

Fotbalisté Viktorie Plzeň už se s Dinamem Záhřeb střetli v Evropské lize na jaře 2019, doma vyhráli 2:1, ale po porážce 0:3 v odvětě byli vyřazeni. Sektor pro hostující fanoušky na stadionu Maksimir byl slušně zaplněný.
Před cestou do Záhřebu ožívají vzpomínky, mimo jiné na trenéra Vrbu

A byl i dál při chuti, sedm minut před koncem rozhodl o vítězství svého celku. Jak jinak, opět po centru. Hrošovského roh našel hlavu Procházky, který prodloužil na Pernicu a hrdina večera byl na světě.

„To byl zápas, na který jsem v Plzni čekal,“ říkal pak dvougólový střelec Luděk Pernica , který přišel do Plzně v létě 2018 z Jablonce, ale dlouho bojoval o místo v sestavě. I proti Záhřebu mu do ní pomohlo až zranění Lukáše Hejdy v ligovém zápase v Mladé Boleslavi.

Jenže jeho radost byla jen krátká, za týden viktoriáni nezvládli odvetu venku a po porážce 0:3 se loučili s Evropskou ligou. V Záhřebu při velké marodce a karetním trestu Hubníka zaskakoval na stoperu Limberský, právě ve dvojici s Pernicou.

Ani jeden z nich nebude chybět v Doosan areně ani ve čtvrtek, ale oba mají trable s kolenem. Limberský navíc už jako hráč třetiligových Domažlic. Pernica se zotavuje po jarní operaci kolena. Zranil se paradoxně v dubnu při utkání se „svým“ Jabloncem.

Plzeň vs. Záhřeb

14. února 2019, Doosan Arena
Viktoria – Dinamo 2:1
Poločas:
0:1.
Branky: 54. a 83. Pernica – 41. Olmo.
Rozhodčí: Gözübüyük (Niz.). ŽK: Hubník, Procházka, Kovařík – Stojanovič, Leovac. Diváků: 9731.
Sestava Viktorie: Kozáčik – Havel, Pernica, Hubník, Kovařík – Hořava, Hrošovský – Ekpai (70. Petržela), Čermák (46. Procházka), Kayamba – Beauguel (81. Chorý).

21. února 2019, Maksimir
Dinamo – Viktoria 3:0
Poločas: 2:0.
Branky: 15. Oršič, 34. Dilaver, 73. Petkovič.
Rozhodčí: Kovács (Rum.). ŽK: Hajrovič, Dilaver, Leovac, Olmo – Limberský, Bakoš, Chorý. ČK: 87. Limberský. Diváků: 25 860.
Sestava Viktorie: Kozáčik – Havel (74. Řezník), Pernica, Limberský, Kovařík – Hrošovský, Procházka – Kayamba, Hořava (57. Bakoš), Petržela – Beauguel (67. Chorý).