„Těžko se o nich shání informace, není to jednoduché. Ale něco z jejich přípravy někde v Bulharsku už jsem viděl, nicméně pak do týmu přišli ještě další hráči," pronesl na adresu soupeře ve 2. předkole Evropské konferenční ligy na tiskové konferenci před sezonou plzeňský kouč Miroslav Koubek.

„Jsou velmi dobře organizovaní, defenzivně naštelovaní a hrají na brejky. A musím říci, že ta pečlivá organizace defenzivy mě až překvapila," doplnil pak trenér Viktorie.

Od návratu z Bulharska před více než třemi týdny se tým řeckého kouče Akise Vavalise zavřel doma v Gjilani a chystá se na úvodní ostrý zápas sezony, který ho čeká ve čtvrtek v plzeňské Doosan Areně, kde od 19 hodin rozehraje boje o evropské poháry. Odveta je na programu o týden později od 20 hodin v Prištině. Kosovská liga začíná až později.

O víkendu klub uzavřel soupisku pro Evropskou konferenční ligu. Mezi 23 hráčů nechybí ani deset nováčků – defenzivní záložník Albert Dabiqaj přišel z týmu městského rivala FC Gjilani, z Bulharska si Drita přivezla pravého beka Diljana Georgieva (Sportist Svoge, 2. liga), albánský forvard Blerim Krasniqi působil v rumunském Mioveni. Jinak se jedná vesměs o kosovské fotbalisty, jen stoper Hajdin Salihu hrál za Loko Záhřeb.

Fotbalisté FC Drita před přípravným zápasem s rumunským týmem Politehnica Iasi.
Kosovský soupeř Plzně? Dvě prohry s Rumuny a řada změn v hráčském kádru

O co si řecký trenér myslí o plzeňské Viktorii?

„Máme velmi náročného soupeře, který několikrát hrál v Evropě skupinovou fázi,“ prohlásil Akis Vavalis hned po losu. „Ale náš klub už dokázal, že umí zahrát i proti těžkým soupeřům. Doufáme, že se nám bude dařit a proč se nepostarat o překvapení. Každý ví, že nejsme favorité, ale budeme bojovat. Pro všechny naše hráče je to šance ukázat se,“ dodal kouč FC Drita.